Tipy pro váš úspěch: „Jak si stanovit hodnotné cíle, kterých můžete dosáhnout“

„Život je série dosažených cílů.“ L. Ron Hubbard

Pět výhod, které vyplývají ze stanovování cílů

1. Jestliže máte cíl, máte i směr. Můžete tak investovat svůj čas a sílu do specifických oblastí, které se vyplatí.

Sportovní auto, které je přikované k povrchu je to samé jako nemít žádné cíle. Šlapete na plyn a motor hřmí. Kola se protáčí a kouří. Je jedno jak intenzivně šlapete na plyn, stejně se nikam nedostanete.

Jestliže máte cíle, šlápnete na pedál a dostanete se do cíle. Váš čas i energie přinese výsledky. Dostanete to, co od života chcete.

2. Cíle motivují a dodávají vám energii.

Například když se připravujete na dovolenou, uděláte toho mnohem více než normálně. Máte jasný, pevný cíl dokončit několik úkolů a odjet na výlet. Vzrušení z dovolené vám pomáhá pracovat tvrdě a rychle bez pocitu únavy.

Bez cílů jste líní. Nemůžete nalézt potřebnou energii k životním úspěchům. Raději budete sledovat televizi.

3. Máte více kontroly nad svým životem.

Jestliže se objeví nečekané okolnosti, cíle jsou to, co vás může dostat zpátky pod kontrolu. Například pokud jste byli zatčeni policií a strávili jste nějaký čas ve vězení za něco, co jste neudělali.

Hned další den, potom co vás propustí z vězení se zaměříte na váš cíl a pokračujete kupředu. Tato špatná událost nezničí váš život.

4. Můžete mít větší sebevědomí, můžete převzít iniciativu, můžete být vůdce.

Například pokud se Vy nebo Vaše skupina ztratí někde v divočině, ale pouze Vy znáte správný směr vaší cesty, skupina Vás nakonec bude následovat.

Neměli byste následovat někoho jiného. Neměli byste sedět ze založeným rukama a strachovat se. Měli byste se chopit iniciativy a vést Vaši skupinu do bezpečí.

5. Cíle vám dávají naději na lepší budoucnost. Cíle vás činí šťastnějšími.

Sledujte fanoušky fotbalu nebo baseballu. Jejich cíl je vyhrát hru. Na několik hodin jim jejich cíl pomůže uniknout z problémů života. Dokonce i když prohrají, radují se.

Cíle vám dávají stejné výhody. Napomůžou k příjemnějšímu životu, dokonce vzpružují. Cíle vám dávají přirozenou „výšku“, kterou byste nikdy nedosáhli pomocí chemikálií nebo ostatních umělých prostředků.

 

„Štěstí může být definováno,  jako emoce, kterou zažíváte při postupu směrem k žádoucím cílům.“ L.Ron Hubbard

 

© 2000 - 2019 Business Success, spol. s r.o.