Tipy pro váš úspěch: „Žádné zkratky k prosperitě“

„Každý se dostane do potíží, pokud není schopen vyvážit peníze s produkcí. Pouze výroba a žádné peníze je stejně špatná kombinace, jako pouze peníze a žádná výroba.“

Žádné zkratky k prosperitě

Pokud se příliš soustředíte na peníze nebo na produkci, máte problémy.

Pokud se veškerá vaše pozornost obrací k penězům, jediné, na co myslíte, je „získávat peníze, získávat peníze, získávat peníze.“ Půjčujete si tolik, kolik jen můžete. Přesvědčujete lidi, aby vám platili za služby nebo produkty, které jste nevyrobili. Hazardujete nebo investujete peníze s nadějí, že zbohatnete, aniž byste museli pracovat.

Například manažerka počítačové společnosti se daleko více zaměřuje na prodej počítačů než na jejich výrobu. Objednává obrovskou reklamu, najímá prvotřídní obchodníky a platí jim vysoké provize. Jelikož však firma nevyrábí dostatek počítačů a ty, které vyrobí jsou nekvalitní, manažerka dostává padáka od majitele firmy. Firma má navíc velmi špatnou reputaci a zastavuje provoz.

Pokud se příliš soustředíte na produkci, jediné, co máte v hlavě, je „výroba, výroba, výroba.“ Produkujete výrobky a zajišťujete služby a vůbec se nestaráte o peníze. Myslíte si: „Když nebudu dělat nic jiného než vyrábět produkty, možná vydělám.“

Například zubař miluje to, když může lidem udělat perfektní úsměv. Nenávidí, když je žádá o peníze. Takže tvrdě pracuje a spravuje lidem zuby, ale nikdy od nich nevybírá poplatky. Nepřikládá dostatečnou pozornost penězům, a tím končí jeho podnikání.

„Každý se dostane do potíží, pokud není schopen vyvážit peníze s produkcí. Pouze výroba a žádné peníze je stejně špatná kombinace, jako pouze peníze a žádná výroba.“

„To odpovídá i světové záhadě boomů a nevyřešených krizí, které celou oblast ekonomiky přivedly do šílených podmínek.“

„Dobře zaplacená dodávka vysoce kvalitních výrobků je to správné řešení. Jedině tak může boom úspěšně pokračovat.“

„Neexistují žádné zkratky k poctivé prosperitě.“ L. Ron Hubbard

 

Jen peníze, žádná výroba

 

Jak jste si mohli všimnout, příliš mnoho lidí zabředává do situace, kdy se soustředí na vydělávání peněz a opomíjí produkci.

 

Například. Pavel se dozví, že lidé vydělávají nákupem domů a jejich následným prodejem s vysokou provizí. Pavel také zjišťuje, že si může půjčit hodně peněz, aniž by měl dostatek financí na splacení půjčky. Je přesvědčený a říká si: „Vezmu si vysokou půjčku a koupím tento velký dům. Za rok ho prodám a vydělám hromadu peněz jako každý jiný.“

 

Tomáš vlastní společnost, která má milion korun na penzijním fondu. Stovky zaměstnanců přispívají částí svých platů do tohoto fondu. Petr přesvědčuje Tomáše, aby mu půjčil milion korun, aby částku mohl zdvojnásobit díky velkým půjčkám na domy. Petr dostává od banky vysoké provize za vklad Tomášova milionu.

 

Radek vlastní investiční společnost. Domlouvá se s hypoteční společností: „Dejte mi možnost dohlížet na vašich sto milionů na úvěrových účtech. Znám investory, kteří nám dají sto padesát milionů, protože si myslí, že hodnoty nemovitostí budou neustále stoupat. Vy i já získáme na provizi dva miliony!“

 

Pavlův dům nikdo nekoupí, nemůže tak splácet půjčku a krachuje. Petrův plán naprosto selhává, vymazává Tomášův penzijní fond společnosti, a proto Tomáš nemá žádné peníze na penze svých zaměstnanců. Petr získal velmi špatnou pověst a nemůže si najít práci. Radek žádá vládu o sto padesát milionů korun na kauci.

Pouze výroba, žádné peníze

 

Když zemědělci vyprodukují příliš mnoho potravin, přijde to nazmar. Nemají jistotu, že jim lidé zaplatí před tím, než něco vypěstují, anebo nevědí, jak sklizené potraviny prodat.

 

Když počítačový programátor vytvoří webové služby, o které nikdo nemá zájem, bude muset bydlet u rodičů v suterénu. Programátoři, kteří si zjistí, co budou lidé kupovat dříve, než tvoří webové služby, mohou žít v obrovských domech.

 

Když výrobce aut stále konstruuje velká auta a dodávky a lidé mají zájem spíše o hybridy a elektrická auta, tisíce požíračů benzínu stojí na parkovištích.

 

Záruka vaší prosperity je v tom, že se budete stejně soustředit jak na peníze, tak na produkty nebo služby.

 

Doporučení

 

K úspěchu potřebujete dělat dvě věci: 1. Vyrábět kvalitní zboží nebo služby a 2. Mít za produkty dobře zaplaceno. Obě dvě věci.

 

Například, pokud se živíte jako kadeřník, vypočítejte si, jak dělat ty nejkvalitnější účesy a jak za ně dostávat náležité finanční odměny. Když se budete moc ohlížet na peníze a účtovat si příliš, ztratíte zákazníky. Pokud se zaměříte příliš na skvělé účesy, nevyděláte dost a zkrachujete.

 

Co vyrábíte? Je to opravdu hodnotné? Pokud ne, co potřebujete k tomu, abyste to změnili?

 

Vyděláváte dostatek peněz, jestliže jsou vaše služby a zboží hodnotné? Pokud ne, co potřebujete k tomu, abyste to změnili a dostávali za vaše produkty řádně zaplaceno?

 

Pokud budete dělat obě věci, bude to boom. Pokud je nebudete dělat, dostanete se do krize.

 

Vyrábějte hodnotné produkty a služby, ujistěte se, že jste za ně dostali adekvátně zaplaceno, a užívejte si celoživotní úspěch.

 

„Neexistují žádné zkratky k poctivé prosperitě.“ L. Ron Hubbard

 

© 2000 - 2019 Business Success, spol. s r.o.