Když se nám nechce plánovat… [podcast]

Znáte tu otravnou věc, o které se píše v mnoha odborných publikacích, mluví se o ní na různých školeních a dokonce už i na školách existují předměty, kde se o ní studenti učí?
Ano, říkáme tomu plánování.

Možná trochu nezaslouženě si tato oblast nese trochu špatnou pověst z dob, kdy plnění pětiletky bylo povinností, ať už se to dařilo či nikoli.
Ale faktem je, že bez kapky toho plánování se neobejdeme nikde. A vlastně to plánování není zase až tak otravná věc, když si člověk uvědomí, co přesně to je a jak na něj vyzrát.

Úplně zjednodušeně řečeno, plánování je vlastně stanovení si cíle a konkrétních kroků, jak se k danému cíli dostat.
Plánujeme, když jedeme ráno do práce (cíl: dorazit do práce, jak… autem, kolik času potřebujeme…). Akorát k tomu nepotřebujeme žádné složité tabulky. Horší to už je právě v práci, kde do plánování musíme leckdy zahrnout i ostatní kolegy a spolupracovníky. A cíle máme mnohokrát časově vzdálenější, než je 20 minut autem do práce. 🙂

Pokud se plánování nebojíte a zajímá vás, jak se k němu staví trenér semináře o plánová, poslechněte si níže rozhovor s Ivo Jurmanem.

Následující záložky mění níže uvedený obsah.
Vlasta Opelková

Vlasta Opelková

Výkonná ředitelka
Přes 10 let se pohybuji v oblasti firemního vzdělávání, zejména pak v tréninku efektivity. Mým cílem je výkonný tým, kterému pomáhám růst, dosahovat rekordů a společně tvoříme firemní milníky.
Rubriky: Nezařazené |
© 2000 - 2019 Business Success, spol. s r.o.

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/sessions) in Unknown on line 0