Org board – sestavení efektivní firemní struktury

Org board – sestavení efektivní firemní struktury
  • Jaké jsou možné přístupy k organizování nějaké aktivity?
  • Co je potřeba stanovit jako první věc, aby firemní struktura stála na pevných základech?
  • Jaké je zapotřebí udělat další kroky, aby firemní struktura byla co možná nejtrvalejší a nebylo ji zapotřebí několikrát předělávat?
  • Mám vycházet z toho, jaké lidi mám k dispozici, nebo existuje jiný přístup?
  • Na co si mám dát pozor při zaplňování firemní struktury lidmi?
  • Jaké principy a postupy mi pomohou sestavit smysluplné popisy postů?
3 denní workshop
 

Popis

Při konzultaci/workshopu„Org board“ (organizující tabule) se bude prakticky sestavovat smysluplná firemní struktura. Pod dohledem zkušeného trenéra bude vytvořen pevný základ pro existenceschopnost firmy. Tato organizující tabule poroste s firmou a vytvoří pevné základy dalšího rozvoje a vyjasní vazby a výsledky činností jednotlivých pracovních funkcí nutných pro chod firmy. Je zde využíván princip: „firma je závislá na funkčnosti, nikoli na konkrétních lidech“.

Přínos

Zasvěcení účastníků do tajů tvorby a používání organizující tabule, vytrénovat u nich zručnost v jejím vytváření. Vybudovat porozumění v organizování a organizační struktuře. Získání schopnosti vytvořit efektivní organizační strukturu pro vlastní aktivitu.

Výsledek

Sestavená organizující tabule, která bude účastníkovi dávat smysl, logiku a bude z velké části odpovídat jeho nárokům na rozvoj firmy, tj. tomu, aby při případných změnách orientace firmy nebylo nutné organizující tabuli dramaticky měnit, a tak destabilizovat lidi ve firmě.

Předpoklad

Než se přihlásíte na tento workshop, je třeba úspěšně absolvovat „Motivační seminář pro vedoucí pracovníky“.

Za společnost Business Success vám přejeme mnoho nových poznatků!

Máte zájem o tento workshop?

Tento workshop nemá aktuálně vypsaný žádný termín pro nejbližší období.

Zanechte nám svůj email a my se Vám ozveme ihned, jakmile vypíšeme nový termín.

 

SILEX spol. s r.o. značka SCANquiltIvana Šachová, jednatelka společnosti SILEX spol. s r.o., bytový textil SCANquiltOrgboard firmy SILEX spol. s r.o. značka SCANquilt

Každá firma potřebuje ať již formální či neformální organizační vnitřní strukturu, aby mohla fungovat. My jsme vždy patřili k firmám, kde platilo řečené slovo a operativní řízení, ale dospěli jsme jako ostatní do stadia, kdy by bylo jednodušší se odkázat na jednou stanovené a přehledně vypracované schéma. Zejména pro nově příchozí zaměstnance je orientace pro jejich začlenění nutná, aby si rychleji našli svoje pracovní vazby. Jistě je více metod a forem s různou podrobností, nás ale velmi oslovila forma ORGANIZUJÍCÍ TABULE (OrgBoard), kterou jsme viděli na semináři Business Success.

Nejdříve jsme měli v úmyslu ji vytvořit sami, na základě poznání náplně práce jednotlivých pracovních pozic a nároků na ně kladených, ale nakonec jsme usoudili, že bude daleko efektivnější využít zkušeností firmy Business Success s tvorbou orgboardů. Přijali jsme nabídku pana Pavla Rance…

CELÁ REFERENCE…

gumex-reference-orgboard-organizující tabule-business successLibor Sedláček, jednatel společnosti GUMEX, s.r.o.

Již od prvního „Semináře pro vedoucí pracovníky“ jsme cítili, že materiály pro vzdělávání firmy „BS“ čerpají z poznatků pracovního života a že toto smýšlení je nám blízké. I my jsme chtěli mít opravdový pořádek ve firmě, kde jsou na prvním místě lidé: zákazníci i zaměstnanci. O toto jsme se samozřejmě souběžně pokoušeli vlastními silami, ale otázkou bylo, proč si nenechat poradit, když chceme firmu, která bude v konkurenčním boji nejlepší.

Z „BS“ zjistili potřeby naší společnosti co se týče organizace uvnitř firmy. Poté nám nachystali mustr Organizující tabule, kterou jsme společnou konzultací dodělali do podoby, jakou má dnes. Je v ní zohledněno řízení firmy včetně poboček. Takže při otevírání nové pobočky by mělo být vše jednodušší než dříve.

CELÁ REFERENCE…

3 denní workshop

1. den
9.00–9.15 prezence
9.15–11.00 dopolední program – 1. část
11.00–11.20 přestávka
11.20–13.00 dopolední program – 2. část
13.00–14.00 oběd
14.15–16.00 odpolední program – 1. část
16.00–16.20 přestávka
16.20–18.00 odpolední program – 2. část

2. - 3. den
9.00–11.00 dopolední program – 1. část
ostatní části odpovídají 1. dni

3. den
18.00–18.15 ukončení
© 2000 - 2019 Business Success, spol. s r.o.