Proč organizovat? Určitě se vám vybaví spousta důvodů, proč by firma, oddělení nebo i nějaká skupina měla být zorganizovaná. Já bych chtěla dneska zmínit hlavně jeden někdy možná trochu opomíjený důvod. Organizovaná skupina je totiž silnější. Tam kde organizace chybí, je spousta prostoru pro zmatek, nejasnosti a to jakoukoli skupinu spíše potopí, než vystřelí k lepším výsledkům. Úplně jednoduchý příklad je třeba dovolená. Když vyrazíte a nemáte pořádně zorganizované, kdo se postará o cestu, o ubytování, o program, … budete muset vzniklé situace, a ne asi moc příjemné situace zvládat za pochodu a dovolenou si ani moc neužijete. Pokud máte ve firmě oddělení, kde se chudák vedoucí snaží všechno dělat sám, místo toho aby zorganizoval svou skupinu, nikdy nebude produkce takového oddělení lepší, než jaké jsou výkony jednoho člověka v jeho čele.
Dejte někomu práci a nechejte ho, aby se s ní vypořádal. I takto jednoduše můžeme definovat organizování. Máte na starosti projekt? Zjistěte co je potřeba udělat, přidělte lidem úkoly a nechte je udělat jejich práci. To je organizování. Chcete silnou skupinu, stabilní firmu, produktivní tým? Organizujte!
Chcete-li se o organizování a firemní struktuře dozvědět více, pak vám vřele doporučuji náš webinář, který proběhne 15. dubna 2015.