Proč se vzdělávat?

Jeden z nejnáročnějších postojů na zvládání, se kterými jsem se setkala nejen v práci, ale i v životě celkově, je „všechno vím“. S takovým člověkem je těžké hnout, většinou je i těžké prosadit příkaz. Prostě neustále narážíte na neviditelnou bariéru, která komplikuje komunikaci a znepříjemňuje život. Věci jdou, ale pomaleji, než s někým, kdo je ochotný přiznat, že v některé oblasti neví všechno, nebo že se má stále ještě co učit a dozvědět se.

Častý projev „všechno vím“ odborníka také bývá dán tím, že odmítá jakékoli další vzdělávání, školení nebo i informace z oboru, kde si myslí, že všechno ví.

Takže je tu opět zeď. Nehnete s ním jak vy, tak v podstatě nemá šanci ani nikdo jiný. Abych ale byla spravedlivá – i takový člověk pro vás ve firmě může být do jisté míry přínosem, pokud je produktivní. Minimálně po dobu, než ho ostatní nebo doba a vývoj trhu či odvětví předběhnou.

Ale i tak pro šéfa stále zůstává otázka: Jak by se mi pracovalo s někým, kdo chce skutečně něco vědět?

 

Proč se vzdělávat_vlasta opelková_business success_tipy pro váš úspěch

 

Proč se věnovat vzdělávání?

  1. Vzdělání by se dalo nazvat jako know-how. A bez ohledu na to, kde člověk vzdělání získá, jestli na škole, samostudiem, nebo na kurzu, jeho vzdělání zlepšuje schopnost vypořádat se v životě se situacemi, které přicházejí.
  2. Vzdělání může zvýšit nejen respekt, který k člověku chovají jiní, ale i respekt, který má člověk sám k sobě.
  3. Nic nezůstává stejné. Buď prosperujete, nebo „upadáte“. Díky práci na sobě a vzdělávání jdete kupředu a zlepšujete se.
  4. Vzdělání je trvalé. Zůstane vám. Vždycky.

Jaký je váš pohled na vzdělávání? Pracujete na sobě?

Zanechte nám komentář níže.

Následující záložky mění níže uvedený obsah.
Vlasta Opelková

Vlasta Opelková

Výkonná ředitelka
Přes 10 let se pohybuji v oblasti firemního vzdělávání, zejména pak v tréninku efektivity. Mým cílem je výkonný tým, kterému pomáhám růst, dosahovat rekordů a společně tvoříme firemní milníky.
Vlasta Opelková

Nejnovější příspěvky autora Vlasta Opelková (zobrazit všechny)

© 2000 - 2019 Business Success, spol. s r.o.