Jiří Vejmělek, Agripos-Rakovník spol. s r.o.

3. září 2018 v Rakovníku

Reference na seminář Vedení obchodního týmu

Bezprostředně po absolvování semináře jsem si vše nechal projít hlavou, utřídil si myšlenky zejména jak to vše získané komunikovat kolegům.

Protože naše společnost funguje na trhu s pojištěním a přestože „pojišťovák“ je veskrze chápán pejorativně jako hanlivé slovo – člověk jdoucí za svým byznysem bez skrupulí se ženoucí za pojistkou, provizí a svým vlastním prospěchem – začal jsem vysvětlovat to, že naše práce je vlastně veliká služba (v duchu myšlenky, ať každý dělá co umí a předává to dál). Nebylo to pro mé kolegy nic nového, ale bylo dobré toto opětovně zdůraznit a vypíchnout právě tu myšlenku, že náš obor je tak specifický, že ne každý se v něm vyzná a má čas číst v pojistných podmínkách mezi řádky.

Postupně jsme si na poradách probírali jednotlivé postupy sjednávání a chování v určitých stadiích přípravy PS – co je nutné vysvětlit, kdy je nutné se vrátit a zopakovat klientovi to důležité aby se v produktu vyznal, zároveň ale aby s ním bylo komunikováno zda to co jsme mu připravili opravdu potřebuje a vyhovuje mu to.

Zároveň je pro klienta asi nejdůležitější to, že právě naším prostřednictvím dostává celkovou službu, vypracování více konceptů, porovnání a směřování k jeho potřebám, včetně pomoci při likvidaci PU. Čímž se vlastně celý obchodní případ uzavírá.

Zákazníci z celého chování nejen jednotlivce, se kterým jedná, ale i ostatního kolektivu musí cítit podporu a starost o jeho případné potřeby.

Semináře Business Success dopadají na úrodnou půdu.

Ing. Jiří Vejmělek

Agripos-Rakovník spol. s r.o.

Pojišťovací makléř

člen RENOMIA NETWORK

© 2000 - 2019 Business Success, spol. s r.o.