Vliv rodinných vztahů na pracovní život

Na podzim pro vás opětovně připravujeme konferenci s podtitulem „Jak být šťastný v práci i v soukromí?

Těšit se můžete na 3 spíkry a 6 témat.

Jedním z přednášejících není nikdo jiný než Martin Staněk, konzultant a trenér Business Success. Martin má v oblasti obchodování a budování vztahů více než 15 let zkušeností a na podzimní konferenci vystoupí s tématy „Partnerství a vliv rodinných vztahů na pracovní život“ a „Budování dlouhodobého vztahu s klienty“.

Pojďme Martina trochu vyzpovídat a podívat se na zoubek jednomu z témat.


Martine, co Tě přimělo k tomu, že sis na letošní konferenci připravil téma „Partnerství a vliv rodinných vztahů na pracovní život“?

Za 15 let pozorování na obchodních jednáních, ve firmách a na seminářích jsem zjistil, že velká chybovost, nízké prodeje, nedotažené věci, to vše souvisí s problémy v soukromí.

Viděl jsem, jak se lidé naplno vrhají na práci a osobní život potlačují na minimum. Někteří pak berou zaměstnání jen jako nutnost a opravdový život mají až po práci s rodinou. Ani jedno není správně. Je nutné nalézt rovnováhu.

Proč si myslíš, že tomu tak je? Proč si lidé nedokážou vytvořit rovnováhu mezi pracovním a osobním životem?

Dobrá otázka. Náš soukromý život se týká emocí a vztahů, tím pádem to na nás má větší vliv, dopad.

Samozřejmě, že i starosti v práci nás mohou trápit a je to závažné, ale pokud máme problém v rodině, tak se nás dotýká více, než nevyfakturované položky klientovi, nedodělaný zápis z obchodního jednání, nebo cokoli jiného.

Znamená to, že pokud si nemůžeme vytvořit fungující osobní život, tak nás to „doběhne“ i v práci?

Někoho ano, někoho ne. Znám pár, který se rozváděl, a nebylo to na nich téměř znát. Oba rozvod ustáli bez jakýchkoli emočních výjevů.

Většina z nás je skutečně silně ovlivněna tím, co se děje doma.

Co Ty osobně považuješ za největší problém dnešní doby, když se bavíme o vztazích, rodině a práci?

Za mě je to jednoznačně málo společných zážitků. Přestože se rodina sejde, tak spolu netráví čas. Nebál bych se říct, že internet rozdělit rodinu více než televize.

Každý sám za sebe, nebo v rodině by mi měl vyzkoušet následující cvičení:

Představte si, že slavíte devadesáté narozeniny a ohlížíte se za svým životem. Co chcete vidět? Je to porada, ocenění podnikatel roku, diskuse s klientem, noční vyplňování reportu? Nebo je to pohodové posezení s přáteli, výlet s rodinou, amatérský závod na horském kole, cestování? Co se stalo do dnešního dne, již neovlivníte, ale následující roky máte plně ve svých rukou.

 

Následující záložky mění níže uvedený obsah.
Martin Staněk

Martin Staněk

Od roku 1995 se aktivně věnuje prodeji a vedení prodejních týmů. Má zkušenosti jak s prodejem firmám (B2B), tak i koncovým zákazníkům (B2C). Je konzultant a trenér prodejních dovedností. Z vlastní praxe ví, že v oblasti prodeje je stále větší tlak na cenu a někdy se může zdát, že zákazníka zajímají pouze slevy.
© 2000 - 2019 Business Success, spol. s r.o.