Reference

 

Irena Švecová, Studijní centrum BASIC Havlíčkův Brod

Tohoto komunikačního kurzu jsem se zúčastnila podruhé po dvou letech. Tentokrát jsem si přijela pro pomoc se svým stavem vyhoření v oblasti najímání nových učitelů do našeho studijního centra. Po předchozím více než ročním maratonu výběrových pohovorů, které pravidelně končily krachem, jsem se dostala do stavu, kdy už jsem nebyla schopná novým uchazečům ani odepsat.

Na Komunikačním kurzu vyšší školy jsem se vytrénovala v konfrontaci lidí i zátěžových situací, se kterými se denně v práci, i mimo ni setkávám. Vybroušená schopnost být „teď a tady“, kterou jsem na komunikačním kurzu znovu získala, mě přenesla přes neúspěchy z minulosti.

Dnes, dva týdny po skončení kurzu, mohu uvést tyto své tři nejdůležitější poznatky: při práci s dětmi v BASICu vynakládám nesrovnatelně méně energie, vše jde hladce a rychle. Doma mě přestaly rozčilovat bolístky, stěžování a odmlouvání mých pubertálních synů, prostě je jen konfrontuji a ony začaly mizet. A to nejlepší na konec: už mám novou, dlouho hledanou posilu do našeho týmu!

Za to všechno chci poděkovat především Bohoušovi Kubovi – hodně mi pomohl s tréninkem a mnoho věcí objasnil. Dále pak Radkovi – našemu supervizorovi s ostřížím zrakem a nakonec celému týmu Business Success za super atmosféru. Díky moc!


Mirek Netušil, Czech promotion systems s.r.o.

O tomto kurzu se dá říci mnohé. Avšak jeden rozdíl od dosud absolvovaných seminářů a kurzů bych vyzdvihl. Na běžném semináři vám lektoři říkají jak to máte dělat, ale zde vám pomůžou prakticky to používat. Pro mě jsou získané dovednosti nejen praktické pro život, ale je to vlastně i životní styl. Kromě energie, síly a schopností využít nabyté vědomosti, si také odnáším schopnost, která je nade vše. Tou schopností je schopnost konfrontace a vidění světa i jinými smysly, než jsem ho dříve vnímal. Tento komunikační kurz bych doporučil každému, kdo potřebuje ke své práci komunikaci. Stejně tak ho doporučuji i těm, kdo chtějí mít svůj život pod kontrolou a chtějí být příčinou nad událostmi, které v něm nastanou.


Jana Drápalová, JD ROZHLASY s. r. o.

Byl to týden plný emocí, smíchu i slz. Tvůrčí a zároveň přátelská atmosféra od rána do večera. Nové poznatky o mě, vztazích a ostatních lidech.

Dokonalý a dlouhý trénink mi nedovolil návrat k zaběhlým stereotypům, které mi dosud komplikovaly život. Velké poděkování patří Ivo Jurmanovi, obdivuji jeho osobní přístup ke každému účastníkovi, jediná věta nepadla zbytečně. To, co vyučuje, také sám dělá. Těším se na refresh v příštím roce!


 

Zdeňka Masopustová, Studijní centrum BASIC

Před týdnem jsem dokončila Komunikační kurz (leden 2019). Tento kurz hodnotím s odstupem vzhledem k použití v praktickém životě. Na tomto kurzu jsem nebyla poprvé a z tohoto důvodu velmi oceňuji další posunutí ve schopnostech zvládat komunikaci. Pro mě je hlavně největší přínos v celkovém zklidnění. Daleko větší schopnost zvládat zatěžkávací situace v životě. Snadnější dosahování cílů s menší námahou. Co velmi oceňuji, že si k sobě nepouštím situace a potíže, které nemusím. Práce jde snadněji od ruky a stihne se jí daleko více. Děkuji za krásně vedený kurz a perfektní kolektiv pohodových lidí.


Richard Šrámek, KVANT Lasers, s.r.o.

Skvělá témata aplikovatelná do života a práce.

Maximální důraz na správné dokončení úkolů a 100% přístup supervizorů.

Originalita probraných témat a úkolů. Perfektní motivovanost všech členů na kurzu včetně mě.


 

Kamila Škrdlová, Studijní centrum BASIC Jihlava

Bylo to skvělé! Žádný kurz mi zatím nedal tolik, co tento.

Člověk zde doslova překonává sám sebe. Nejenže se posune daleko dál sám, ale ještě pomůže i někomu jinému. A pokud má člověk s něčím problém, tak musí, a teď už i umí, si to zvládnout sám. Problémy a dramatizace ostatních se mě už nebudou tolik dotýkat a krásně je s získanými nástroji budu zvládat. Obzvlášť v práci s dětmi a v rodině.

Mockrát všem děkuji! Super atmosféra!


 

Kamila Hejduková, KOVOSREAL s.r.o.

Komunikační kurz vyšší školy v mnohém předčil má očekávání.

Dodal mi obrovský příval pozitivní energie, zlepšil mou sebedůvěru a ujistil mne v mém postoji vůči mně samotné i vůči mému okolí. Odjíždím s úplně novými pocity a s vnitřním klidem a vědomím, že zvládám naprosto být tady a teď.  S větším nadhledem teď přistupuji k řešení každodenních úkolů. Děkuji z celého srdce za tuhle možnost.


Silvie Tomíčková, CADservis s.r.o.

Jsem velmi ráda, že mě manžel přemluvil, abych na kurz jela.
Úžasná atmosféra a vědomí toho, že všichni dělají cvičení tak, jak nejlépe mohou, dokope k práci a ke komunikaci i toho největšího pesimistu.
Zjistila jsem, že bych se ke každému člověku měla chovat s ohledem na jeho povahu a s ohledem na jeho stav, což jsem až tak úplně nedělala.

Eva Draisaitlová, Česká pošta, s.p.

Po absolvování komunikačního kurzu jsem si uvědomila, jak je důležité dělat vše na 100 %.

Bez 100% nasazení nemůžeme být úspěšní v pracovním ani v osobním životě.


Miroslav Zubr, Baumuller s.r.o.

Zažil jsem velmi netradiční kurz, který mi v mnoha věcech potvrdil můj postoj vůči lidem okolo mě a vůči mě samému. Z Komunikačního kurzu vyšší školy jsem odjížděl s mnoha novými výzvami, co mohu udělat dál pro zlepšení mé manažerské práce, která je hlavně o komunikaci s lidmi.

I po 11 měsících od kurzu stále čerpám z prožitých zkušeností na kurzu. Daří se mi zůstat klidný i v situacích, kdy bych dříve „vybuchl“ a nebo „utekl“. Neustále se přesvědčuji, že správná komunikace je absolutní základ k vedení lidí.


Alžběta Horáková, VETOS dveře a zárubně s.r.o.

Na kurzu mě zaujalo cvičení se záměrem, jakmile ho mám, tak vše jde lépe, snadněji, bez větší námahy.

Komunikační kurz vyšší školy hodnotím velice kladně.

Pomohl mi v každodenní komunikaci směrem ke kolegům, znatelně lépe zvládám negativní komunikaci okolí a lépe se na některé věci koncentruji.


Stanislav Štábl, SG-GEOPROJEKT, spol. s r.o.

Kurz jsem opakoval a třetí kurz pro mě znamenal, že si mohu stanovené cíle pevně udržet a neztrácet je. Také mi pomohl v sebekoordinaci.

Komunikační kurz vyšší školy mi dal možnost se stabilizovat a naučit se dostat se, kdykoli je to třeba, do klidu a soustředit se na záměr.

Stále je pro mne důležité pomáhat druhým v jejich posunu a s tím související schopnost se umět na povel pohybovat po emoční škále, tak jak jsem si to na kurzu natrénoval.


Peter Heriban, Prophet real

Výnimočne dobre strávený týždeň. Nič v živote nie je dlhodobo stabilné, život je nepretržitá zmena. Neustály rast alebo úpadok. Táto akcia, komunikačný tréning človeka posunie o pekný level hore. A najúžasnejšie na tom je, že osobné uvedomenia, zisky sa dajú trvalo udržať: Pre mňa to je oveľa ľahšie začínať komunikáciu, mám vyšší záujem komunikovať ako taký, dokážem lepšie a ešte presnejšie vnímať, čo sa mi ľudia snažia povedať, hovorím s väčšou ľahkosťou a samozrejme viem ľahšie a efektivnejšie riešiť problémy, ktoré mi život prichystá. Moja osobná istota vzrástla a získala novú stabilnú úroveň o ktorej viem, že sa už nezhorší. Jediné bariéry, ktoré sú, sú tie, ktoré si vytvorí človek sám. Tento tréning splnil svoj účel. Preto mojim rozhodnutím je: Ide sa ďalej, vždy je kam osobnostne rásť a pomáhať druhým.


Libor Sedláček, GUMEX, spol. s r.o.

Potřeboval jsem se zotavit a být schopný vnímat přítomnost právě takovou, jaká je, bez nějakého domýšlení si a toho, co mě může ovlivnit v tom, že mé pozorování je správné. Připomněl a navrátil jsem si schopnost vnímat realitu pohodlně a bez ucukávání. Vím, že budu zase více efektivní ve své práci i budu mít větší radost z běžného života. Schopnost dát si postulát a udělat to, co udělat chci bez toho, aniž bych si do hlavy nechal „vejít“ myšlenky jiných, že to, co já jako jedinec nebo my jako firma chceme dokázat je nemožné, mi jednoznačně pomohou dosahovat svých cílů. Díky, bylo to těžké, leč účinné!

© 2000 - 2019 Business Success, spol. s r.o.