1. Úvod
  2. /
  3. Bohumil Kuba

Bohumil Kuba

Trenér a konzultant

 

 

Web: bohumilkuba.cz

E-mail: kuba@success.cz

Tel. č.: 736 509 202

Pár otázek pro Bohouše

 

Obchoduješ přes 25 let a i když jsi to nikdy dělat nechtěl (alespoň to sám říkáš :-)), jsi v tom velmi úspěšný. Co podle tebe způsobilo, že jsi se v obchodování „našel“?

Pravdou je, že jsem obchodovat nechtěl, ale začal jsem. Chtěl jsem totiž přednášet nejen komunikaci, ale i obchodní semináře a podmínkou bylo aktivně obchodovat. No a teď se dostávám k té věci, která vytvořila základní stavební kámen mého úspěchu. Zjistil jsem, že obchodování je o komunikaci, ochotě naslouchat a o touze lidem pomáhat. A to bylo to, co jsem dělat chtěl.

 

Co obnáší tvá práce a co tě na ní nejvíc baví?

Jako obchodník bych mohl napsat, že přináším objednávky služeb, ale to by bylo popření toho, co ve skutečnosti dělám. Má práce obchodníka je založena na pomoci zákazníkům k lepšímu životu a podnikání právě pomocí našich služeb. A navíc, jako trenér, se na dodávání pomoci přímo podílím. Neskutečně mne baví právě propojení mé praxe obchodníka s praxí lektora nebo, chcete-li, trenéra. Baví mne tedy nejenom naslouchat, což je podstata obchodování, ale i mluvit k lidem a hlavně jim říkat smysluplné věci. Dělám vlastně to, o čem jsem kdysi snil. Prostě, mne baví měnit věci k lepšímu u sebe a druhých.

 

Jak se udržuješ v dobré kondici, co rád děláš? 

S určitými věcmi ohledně věku těla nesouhlasím :-)). A co mě baví? Sport – kolo, sklep (mám tam malou posilovničku), cca 7000 rychlých kroků denně, běh, aktivita v Business Success, vitamíny, minerály, rozumná strava, sem tam komplexní diagnostika a na srovnání těla přírodní prostředky, 1x týdně se naložím na 50 minut do vany se zásaditou solí a hlavně mám stále něco v budoucnosti, a tak se mne emoce jako je nuda a níže netýkají. Vše začíná v mysli a teď se dostávám k tomu hlavnímu. Makám na svém zlepšení, a to je klíč ke všem předchozím věcem. Zdá se, že jsem začal v životě používat zdravý rozum.

 

 

Bohoušovi som pred približne25 rokmi, keď som začínal jazdiť do Prahy, povedal, že je ako moj druhý otec. Tam je povedané asi všetko. Starostlivý, zodpovedný, múdrý, láskavý, ochotný poradiť, pomocť, podporiť. Pevný bod, ku ktorému človek može prísť, a o ktorom vie, že nesklame, že pomože, že podrží. Toto o Bohoušovi platí myslím voči nám všetkým aj voči našim klientom. Moja úcta pane…

Rasťo Zachar, majitel firmy

Bohouše obdivuju za to, že veřejně dokazuje, že věk je vážně jenom jakési číslo v občance 🙂 Navíc je úplný profík ve vytváření zájmu a porozumění, neuvěřitelně produkuje ve všech oblastech života a je to prostě drak 🙂 

Vlasta Opelková, výkonná ředitelka

Bohouš je pro mě absolutní borec. Profesionální, s velkým srdíčkem pro svou rodinu, kamarády, kolegy, a spoustu dalších lidí. Se zdravým pohledem na svět, na život, s dobrou radou kam se pohne, jeho vráska zachmuření se okamžitě změní na upřímný úsměv a vážné téma dokáže lehce nahradit vtipem. Moudrý pán ošlehaný zkušenostmi a skvělými životními výsledky se může velmi rychle změnit na nezbedného kluka plného srandy a legrácek. A tohle mám na Bohoušovi ráda. Bohouš je velký srdcař a naše obrovská srdcovka. 

Denisa Pelikánová, vedoucí divize vztahů s veřejností