1. Úvod
  2. /
  3. Martin Staněk

Martin Staněk

Trenér prodejních seminářů
Konzultant

Web: stanekmartin.cz

E-mail: stanek@success.cz 

Tel. č.: 777 190 248

Pár otázek pro Martina

 

Co obnáší tvá práce a co tě na ní nejvíc baví?

Jako trenér semináře o prodeji a jako konzultant mám rád, když se lidé naučí nějaký princip, který následně použijí a jejich obchodní jednání jsou díky tomu efektivnější a oni sami posouvají své prodejní a obchodní dovednosti na vyšší úroveň. A ještě raději mám, když některé principy použijí i v rodině. Všichni prodáváme, ať už je to služba, výrobek nebo uklizený pokoj, a zvládáme námitky. Nepřeválcovaný zákazník, který má dobrý pocit z uzavřeného obchodu; nepřeválcovaná manželka, manžel, dítě a dobrý pocit na obou stranách je také důvod, který mě naplňuje.

 

Co je podle tebe ta správná ingredience, která způsobí, že člověka práce v terénu a u klientů baví dlouhodobě?

Pro mě je nejdůležitější, aby člověk neměl příliš selhané pomoci. Co to znamená? Jsou někdy lidé (není jich hodně), kteří si hýčkají svůj problém a sice říkají, že chtějí pomoci, ale skutečnost je jiná. Když člověk neztrácí energii s těmi, co nechtějí a tím pádem efektivně pomáhá těm, kteří si chtějí nechat pomoci. Pomoc je hodně silný činitel v životnosti konzultanta.

 

Co tobě osobně funguje u klientů nejlépe a co se ti naopak nevyplácí?

Nejlépe mi funguje dívat se na problémy klientů, jako by to byly moje problémy, jako by to byla má firma, o kterou se starám. Když se bavím s majitelem firmy, tak se snažím přemýšlet jako spolumajitel.
Co mi spolehlivě nefunguje, je nepozorovat aktuální situaci a jednat podle předsudků nebo podle neověřených předpokladů. To je pro mě spolehlivá pastička.

 

Martin, na něm si moc vážím jeho úsměvu, upřímné komunikaci, jeho ochoty pomoci a jeho pohodářské povahy. Je s ním sranda, prostě miluji jeho humor, a též se mohu na něj spolehnout, vždy mě pomůže zachránit seminář. 
 
Dana Kudová, manažer regionu Morava

Marťas je úžasný trenér, je lidský, dokáže poradit, dát dobré příklady, pomoci, nebojí se být otevřený, je s ním velká legrace, je to srdcař, zlatíčko a rebel :)))
Denisa Pelikánová, vedoucí divize vztahů s veřejností

Martina si vážím za to, že dokáže na ostatních vidět pozitiva, umí lidi krásně potvrdit a povzbudit je v čemkoliv, co chtějí dělat. Je to výborný trenér. Líbí se mi na něm, že informace podává jednoduchou a funkční formou, aby jim každý porozuměl. Hlavně je to příjemný člověk a je s ním opravdu sranda. Martina mám ho ráda a ráda ho potkávám. 🙂
Melánie Bulová, personalistka