1. Úvod
 2. /
 3. Praktické publikace
 4. /
 5. Jak sepsat klobouky?

Jak sepsat klobouky?

Průvodce úspěšného manažera

Definovali jste každému z vašich podřízených písemně, co od něj 
očekáváte?

Tato publikace obsahuje tipy a praktické návody, jak sepsat popisy práce pro jednotlivé pracovní pozice ve vaší firmě.

Klobouk je slangový výraz pro kompletní popis práce jakékoli pracovní pozice. Je to šanon nebo složka s materiály, které obsahují, jak se co dělá. Firma v klobouku jednoznačně definuje svým pracovníkům, co se od nich očekává při práci na dané pracovní pozici.

Mnoho manažerů si možná řekne, že na toto není čas a že se tím jejich podřízení nebudou stejně řídit. Nutno podotknout, že i zákony našeho státu je třeba kontrolovat a prosazovat, aby byly dodržovány. Ale zrušte zákony a policie se stane násilnickou organizací, která si dělá, co se jí zlíbí. Podobná situace může nastat ve firmě. Nejúčinnější management je ten, jehož akce je možné předvídat. Vedoucí pracovník, který dá svým lidem jasná pravidla, písemně definovaná a spravedlivá pro každého pracovníka bez ohledu na osobní sympatie, tato pravidla vysvětluje, prosazuje a sám se jimi řídí, udělal mnoho pro to, aby omezil zmatek a podpořil produktivitu svého týmu.

Mohlo by to pomoci i vám?

V publikaci „Jak sepsat klobouky?“ se dozvíte:

 • Jaké jsou nejdůležitější informace, které musí být definované v popisu práce?
 • Jak se může stát popis práce zajímavou pomůckou, která skutečně novým lidem pomůže lépe pracovat?
 • Jak si můžete ušetřit práci při tvorbě popisů práce a zapojit do jejich tvorby i váš tým?
 • Jak popisy práce správně používat z pozice vedoucího i z pozice pracovníka na daném postu?
 • Jak popisy práce účinně aktualizovat a udržovat co nejstručnější?
 • Součástí publikace je také kompletní vzor reálného popisu pracovního místa.

 

Autor publikace

Pavel Ranc

Trenér a konzultant firmy Business Success,
spol. s r.o.

Pořiďte si průvodce popisů práce

Cena publikace „Jak sepsat klobouky?“ je 690 Kč včetně DPH.

Publikaci si můžete zakoupit na našich pobočkách v Praze, Brně nebo Plzni. Přejete-li si ji zaslat na dobírku, bude k ceně připočítáno ještě poštovné a balné v hodnotě 115 Kč.

  Objednávka publikace

  Kontaktujte přímo svého konzultanta nebo nás na telefonním čísle +420 242 447 624. Brožuru si můžete objednat také na dobírku, vyplňte prosím následující formulář.   

  Objednávky se řídí obchodními podmínkami pro objednávky publikací a publikaci můžete vrátit bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí - zaplacenou částku vám vrátíme zpět.

  Co říkají naši klienti

  Tomáš Ehrenberger

  Tomáš Ehrenberger, Artisan Dřevoprodej, s.r.o.

  Vaše pracovní sešity se mi moc líbí, konkrétně sešit Jak sepsat klobouky? je pro mne velkým přínosem do budoucí práce. Při sepisování prvního klobouku mě detailně vedl a pomohl všemu porozumět. Sice mám před sebou ještě hodně práce, ale už teď vím, že každý další klobouk mi půjde lépe a lépe.
  Renata Kopičková

  Renata Kopičková, Akademie hotelnictví a cestovního ruchu Plzeň

  Po přečtení pracovního sešitu Jak sepsat klobouky? jsem přesvědčena, že sepsání pracovních pozic by měla mít každá firma. Díky tomuto pracovnímu sešitu jsem pochopila, proč některé věci ve firmě nefungují a hlavně vím, jak to napravit nebo spíše pokusit se o nápravu.
  Petr Urban

  Petr Urban, Espace velkoobchod drogerie s.r.o.

  Vždy, když si nejsem jistý, co k danému bodu napsat, čerpám inspiraci z vašeho pracovního sešitu a pokaždé ji najdu.  Uvědomil jsem si provázanost jednotlivých procesů a nutnost jejich jasného popsání do směrnic, pracovních postupů a sjednocení formulářů. Tvorba klobouků je proces, který mě nutí se zamyslet do hloubky a nahlížet na věci z jiného úhlu pohledu.
  Marek Michálko

  Marek Michálko, EMBA spol. s r.o.

  V minulosti jsem u Vás navštívil kurz Jak sepsat klobouky?, ze kterého jsem si odnesl i tento pracovní sešit. Musím říct, že pokaždé, když tvořím nový klobouk si jej beru k ruce. Za velký úspěch poslední doby považuji vytvoření klobouku pro oddělení Technologie, který byl zatím nejsložitější, co jsem s týmem kdy zpracovával. Ovšem díky přesně popsaným jednotlivým bodům v pracovním sešitě se nám podařilo sepsat i tento pro nás náročný klobouk. Vždy si připomenu důraz na produkci a nutnost zamyšlení nad účelem pozice.