1. Úvod
  2. /
  3. Management blog
  4. /
  5. Je váš vysněný život...

Každý má nějaký ten vysněný život. Víte, že ho můžete mít, protože o něm můžete snít. Dokážete si představit život, o kterém v hloubi duše víte, že ho skutečně chcete.

1. Úspěchu není nedostatek

Na této planetě je šílená spousta peněz. Burzy by mohly přijít o biliardu dolarů a na světě by stejně bylo pořád dost bohatství. Úspěch není žádná loterie, kde by byl jen jediný vítěz, nejde tu o náhodu ani o štěstí.

Úspěchu nebude nikdy nedostatek, protože ho vytvářejí lidé, kteří nemají žádná omezení, co se týče kreativity, vynalézavosti, talentu, inteligence, originality, vytrvalosti a odhodlání. Všimněte si, že když mluvím o úspěchu, říkám, že ho lidé vytvářejí ne získávají. Na rozdíl od mědi, stříbra, zlata nebo diamantů – tedy zdrojů, které sice existují, ale musíte je najít, abyste s mimi mohli na trh – úspěch můžete jednoduše vytvořit.

 

2.  Musíte převzít zodpovědnost za veškeré vaše výsledky

Převzít zodpovědnost za všechno, co se vám v životě přihodí, je jediným způsobem, jak nad ním získat kontrolu. Ufňukánky, bolístkáře a ublížené oběti prostě a jednoduše úspěch nečeká. Nejde tady ani tak o to, že nemají potřebné dovednosti, ale úspěšní lidé musejí být ochotni pustit se do velkých věcí a ty vyžadují schopnost převzít za ně zodpovědnost. Taky je nemožné dokázat cokoliv pozitivního, když budete trávit veškerý svůj čas vymlouváním. Úspěch není něco, co se přihodí vám; je to něco, co se uskuteční díky vám a díky tomu, co uděláte.

3. Smysl má jen masivní aktivita

Když začnete využívat masivní aktivitu, změní se celý váš přístup a následně i výsledky. Budete vytvářet příležitosti, které budou vyžadovat úplně jiné reakce, takže na nich budete muset pracovat i velmi brzo ráno nebo naopak pozdě večer a nějaká běžná rutina normálního pracovního dne se stane věcí minulosti. Když najedete na režim masivní aktivity, lidé se vás začnou ptát.

Jak to, že jste ještě v práci?”

Proč mi voláte v neděli?”

Copak vy to nikdy nevzdáte?”

Kéž by moji lidé makali jako vy.

A dokonce i  „Na jakém matroši si to frčíte?

Pokud nezačnete vytvářet úplně nový druh problémů, pak není vaše aktivita dostatečně masivní.

4. Strach je pobídkou k aktivitě

Zvládnout strach není snadné, ale pro úspěch je to nezbytné. Možná, že vám strach brání zajít za klientem, investovat peníze do vaší firmy, nebo se třeba přestěhovat do jiného města kvůli skvělé pracovní příležitosti nebo výjimečnému životnímu partnerovi. Všichni zažíváme strach, ale dopad na váš život bude mít to, jak na něj budete reagovat. Strach je skvělým indikátorem, který movití a úspěšní lidé vnímají jako pobídku k tomu, aby se překonali a posunuli se výš a dál.

5. Kritika je známkou úspěchu

Přestože rozhodně není nejlepší pocit, když vás někdo kritizuje, mám pro vás výbornou zprávu: kritika je neklamnou známkou toho, že jste na dobré cestě. Kritice byste se neměli vyhýbat za každou cenu. Když se vám začne dařit, je nevyhnutelné, že se s kritikou setkáte. Kritiku si obvykle spojujeme s něčím negativním, a tak je přirozené, že se jí snažíme vyhýbat. Nicméně, čím více kritiky se na vás začne snášet, tím více pozornosti od ostatních to znamená, protože lidé nemohou kritizovat něco, o čem nevědí. Nesoustřeďte se jen na to, co říkají. Zaměřte se na fakt, že jste dosáhli takového úspěchu, že o tom lidé nemohou přestat mluvit.

Mějte se skvěle.

Grant Cardone