Jak řídit a udržovat tým v dobrém stavu? To je jedna z otázek, kterou si aktuálně klade snad každý alespoň trochu zodpovědný šéf. Přečtěte si krátké tipy, které se dají ihned použít.
Jak udržet tým v dobrém stavu?
Jak řídit a udržovat tým v dobrém stavu? To je jedna z otázek, kterou si aktuálně klade snad každý alespoň trochu zodpovědný šéf. Přečtěte si krátké tipy, které se dají ihned použít.
Podřízení si zvyknou i na horší pracovní podmínky, a ne zcela kvalitního vedoucího, pokud nemají na výběr. Většina lidí je v zásadě pohodlná a pokud se v podstatě pracovat dá, pokud dostávají slíbenou mzdu a benefity, a není kolem nich nikdo, kdo by jim dramaticky překážel, potom svou práci odvedou a zítra se do práce vrátí. Ale problém nastává, když vedoucí není stabilní a konzistentní ve svých prioritách, požadavcích, parametrech hodnocení, náladách a postojích. Není pak předvídatelný a jeho lidé s ním neví, na čem jsou. Potom má buď firma vysoký mzdový budget a dokáže je přeplatit, aby zůstali nebo bude procento fluktuace pod tímto manažerem významně růst.
Jedním z důvodů toho, proč se nám nedaří naplnit naše cíle, je jejich nejasná, nezřetelná, bezbarvá mlhavost. Položte nějakému vašemu známému otázku: „Čeho bys rád v životě dosáhl?“ Odpověď často zní: „Chci být šťastný. Chci být bohatý. Chci se mít dobře. Nechci mít starosti. Chci mít v životě radost.“
Jenže co to přesně znamená, to vám váš známý už říci nedokáže, protože to sám zatím neví. Jeho cílem prozatím musí zůstat na úrovni zbožného přání aneb „bylo by dobré něčeho takového dosáhnout“.
Firmu v roce 1991 založil jeho tatínek a začínal tak říkajíc „v garáži“.
Syn začal pracovat ve firmě od 15 let jako brigádník, dělal opravdu vše, než se vypracoval na manažerskou pozici.
Se svým tatínkem měli na některé situace rozdílné pohledy a nakonec se rozhodli, že vedení převezme Zdeněk mladší. Stalo se tak v roce 2005. Nicméně zásadní rozhodnutí řeší společně.
S účastníky Na skoku jsme se shodli na tom, že tato generační výměna se opravdu povedla. Přítomní to velmi ocenili, protože sami řeší podobné situace a shodli se, že to vůbec není jednoduché.
Skupina, která má jasné pravidla hry a která definovala něco jako morální kodex, udělala výrazný krok k vyšší lidské úrovni svých členů. Protože skupina má pak možnost vyžadovat od nich určité veřejně definované chování.