1. Úvod
  2. /
  3. Rozhovor
  4. /
  5. Když se nám nechce...

Znáte tu otravnou věc, o které se píše v mnoha odborných publikacích, mluví se o ní na různých školeních a dokonce už i na školách existují předměty, kde se o ní studenti učí?
Ano, říkáme tomu plánování.

Možná trochu nezaslouženě si tato oblast nese trochu špatnou pověst z dob, kdy plnění pětiletky bylo povinností, ať už se to dařilo či nikoli.
Ale faktem je, že bez kapky toho plánování se neobejdeme nikde. A vlastně to plánování není zase až tak otravná věc, když si člověk uvědomí, co přesně to je a jak na něj vyzrát.

Úplně zjednodušeně řečeno, plánování je vlastně stanovení si cíle a konkrétních kroků, jak se k danému cíli dostat.
Plánujeme, když jedeme ráno do práce (cíl: dorazit do práce, jak… autem, kolik času potřebujeme…). Akorát k tomu nepotřebujeme žádné složité tabulky. Horší to už je právě v práci, kde do plánování musíme leckdy zahrnout i ostatní kolegy a spolupracovníky. A cíle máme mnohokrát časově vzdálenější, než je 20 minut autem do práce. 🙂

Plánovat jako profesionál může každý z nás.

Samozřejmě to chce trochu praxe a cviku, ale zdaleka není potřeba tři roky vysokoškolského studia, abychom si s tím poradili.

Co vše do plánování patří a jak má vypadat úplný plán? Je to trochu něco jiného, než si jen „nahodit“ představu, jak má vypadat mé oddělení a jaké mám mít výsledky na konci roku. Má-li být plán funkční a má být více než obrázek z říše snů a přání, je toho zapotřebí o trochu víc. Navíc, i ten nejlepší plán na světe, vypracovaný do nejmenších detailů a podrobností potřebuje také to, aby ho někdo realizoval. Někdy uděláme chybu právě v tom, že si něco krásně naplánujeme, ale dále s plánem nepracujeme.

Jak takový plán udělat profesionálně? Jak už předtím, než se vrhneme do akce vědět, že je reálné se dopracovat k výsledku, který jsme si naplánovali? A jak s takovým plánem pracovat po celou dobu realizace našeho projektu?

Poznejte, jak dosáhnout toho, co si přejete a překonat veškeré překážky, které vám v tom brání!

Pokud se plánování nebojíte a zajímá vás, jak se k němu staví trenér semináře o plánování, poslechněte si níže rozhovor s Ivo Jurmanem.