1. Úvod
  2. /
  3. Nezařazené
  4. /
  5. Jak spolu souvisí motivace...

Je mi nesmírnou ctí, že v pořadí druhý spolu-organizátor akce Na skok, náš věrný klient, se přihlásil sám od sebe a projevil zájem stát se hostitelem.
Prostě úžasné, co víc si může člověk, který se o projekt stará, přát?

Vážím si toho o to víc, že touto firmou byla Tepelná čerpadla Mach, s.r.o. a Standa a Barča Machovi.

Druhá akce Na skok se konala v den Valentýna, takže nemohla chybět krásná výzdoba plná srdíček 🙂 Ale i bez srdíček je firma TC Mach naplněna příjemnou energií, přátelstvím a možná to někomu může znít jako klišé, ale také láskou. Hned při vstupu můžete vnímat skvělé vztahy. Hezký vztah mezi Standou a Barčou. Oba mají také hezký vztah se svými dcerami, které nemalou částkou přispěly celému Na skok a super atmosféře. Příjemný přístup zaměstnanců a dobré emoce vůči sobě a nám návštěvníkům.

Takové nastavení firemní kultury by si přál každý majitel firmy a šéf. Myslím, že po tomto superlativy protkaném úvodu je jasné, že Standa s Barčou měli účastníkům co předat.

Zaznělo tolik inspirace a tipů za tak krátkou chvíli, navíc opravdu příjemným a vtipným projevem. Příběhy Standy Macha nás všechny pobavily.

Co zde zaznělo a utkvělo mi:

  • Prezentují morální postoje firmy již při výběru personálu nebo hned při nástupu, protože pak se rychle ukáže, zda s nimi zaměstnanec souzní či ne.
  • Při zaučování používají Klobouky (Popis pracovní pozice a postupy) a v rámci zácviku pošlou nováčka na den do provozu (s dohledem), aby viděli, jak dokáže fungovat.
  • Vždy si zaměstnanec nastuduje část Klobouku a pak pracuje s tím, co se naučil, aby mohl hned přispívat, hned produkovat.
  • Jako manželé mají ve firmě jasně rozdělené role: Standa jako vizionář a obchodník a Barča jako výkonná ředitelka. Snaží se o to, že když Standa uzavře obchod, žádná informace, žádný kontakt se k němu nevrací. Až na zprávu, že je hotovo. Tedy o celý proces se stará Barča.
  • Odměňovací systém je postaven z velké části na produkci a výsledcích. Když se rok opravdu povedl, jela celá firma na společnou dovolenou do Egypta. A proč Egypt? Protože u firmy s tepelnými čerpadly to musí být v termínu, kdy se ještě netopí a v termínu, kdy se už netopí. 🙂

 

Viděli jsme jejich krásnou firmu, její části a poslechli si různé životní příběhy. Podívali jsme se do výroby, což bylo opravdu zajímavé, zejména pro pány. Standa vyprávěl o svých výrobních vymoženostech, jak „vyzrál“ nad fyzikálními zákony, procesy a materiály a proč se tolik liší od konkurence.

Celou akci provázela přátelská atmosféra všech zúčastněných a jejich zájem, výborné občerstvení, které si pro nás hostitelé připravili. Prostě VIP akce, jak má být. A já, společně s celým Business Success, jsem za to moc vděčná.