Hodnocení kurzu: nebrat si věci osobně; jemnost, ale síla; bezpečí; ovládání emocí; komunikace; kontrola nad vlastními myšlenkami a tělem.
Hodnocení kurzu: nebrat si věci osobně; jemnost, ale síla; bezpečí; ovládání emocí; komunikace; kontrola nad vlastními myšlenkami a tělem.
Celá řada užitečných poznatků, které rozhodně použiji v soukromém i pracovním životě. Jako první zavedu: silný zájem a žádná pochybnost o tom, že se to povede.
Chtěl bych poděkovat panu Kepkovi ze společnosti Business Success za školení, které jsme s týmem mého ředitelství M&M Reality absolvovali 21. a 22. května. Školení nám otevřelo oči v mnoha směrech, znovu nás stmelilo a pomohlo nám sladit pohled i energii do dalších kroků. Pan Kepka opět podal výborný výkon. Program měl tempo, byl praktický a dokázal nás udržet v pozornosti po celý čas, včetně večerních diskusí. Bylo to přínosné, lidské a velmi inspirativní. Děkuji za skvělou spolupráci.
Za mě to bylo hlavně zajímavé v tom, že si člověk uvědomí, že to, co aplikuje v práci nebo doma, se promítá do všech oblastí života. Pro mě osobně bylo klíčové uvědomění, že nemůžu ovlivnit druhé lidi, ale můžu rozpoznat, s jakými typy lidí přicházím do kontaktu, a podle toho se zachovat. Neočekávala jsem žádné konkrétní řešení pro své situace, protože to ani není možné, ale vnímám to jako vodítko a směr k tomu, aby člověk lépe navazoval a budoval pracovní vztahy a zároveň pracoval sám na sobě.
Seminář byl velmi hodnotný a znovu jsem načerpal nové inspirace, které si budu moci vyzkoušet jak v reálném (osobním životě), tak i v práci. Určitě zkusím v první řadě zamakat na tom, abych správně řídil svého juniora a zkusím to co nejvíce rozhýbat.
Zajímavý pohled na problematiku. Jako první ze semináře zavedeme firemní kulturu.
Seminář se mi líbil, určitě se mi to bude hodit do budoucího života. Jako první zavedu – odpouštět si.
Skvělý výkon trenérky Vlasty a asistentky Melánie. Děkuji za předané zkušenosti, bylo to pro mě obohacující.
Zatím jsem plná dojmů, závěr postupně doputuje po komunikaci se šéfem.
Tím, že pozici asistenta tvoříme, tak jistě potřebuji více pozorovat, co vše mohu od šéfa převzít a zároveň potřebuji stále zaujímat postoj, že jsem součástí vedení firmy nejen při komunikaci s podřízenými.
Seminář „Čestnost není přežitek“ mě zaujal svou nekompromisní praktičností a otevřeností. Šlo o konkrétní příklady z praxe a ze života, ve kterých si člověk snadno uvědomí, jak drobné odchylky v komunikaci a rozhodování mohou postupně ovlivňovat fungování celého týmu. Naopak nečestnost dokáže odstartovat to horší v nás a výrazně utlumit komunikaci. Velmi přínosné bylo pojmenování konkrétních situací, které v běžném pracovním životě často přehlížíme jako nedůležité nebo s dovětkem „to je prostě život“. Ztráta motivace, zhoršení vztahů nebo odchod zákazníka. V průběhu dne rezonovala myšlenka, že čestnost není jen „morální hodnota“, že je také reálným funkčním nástrojem pro řízení sebe, lidí i firmy. Oceňuji také srozumitelnou a praktickou formu prezentace a schopnost lektora přivést účastníky k zamyšlení nad vlastní praxí. V takto citlivém tématu nelze pouze předávat hotová řešení. Mnohé z myšlenek, které zazněly na semináři v určitém kontextu, jsou využitelné okamžitě v komunikaci i v pochopení vztahů ve firmě i ve vlastním okolí. Seminář mně připomněl, že pokud některé situace nedávají zdánlivě smysl, je nutno se na ně podívat bez zbytečných kompromisů.
Jedním slovem „VYNIKAJÍCÍ“. Jako první zavedu 5P: perfektní komunikace, podívat se na sebe, přenést na ostatní, poděkovat, pokračovat v komunikaci.