1. Úvod
  2. /
  3. Management blog
  4. /
  5. Čeká na vás za...

Pomalu, ale jistě se nám blíží vánoční svátky, čas oddychu v kruhu našich nejbližších. Po celoročním zápřahu si to zasloužíme. Je to rovněž čas, kdy zpravidla bilancujeme a máme prostor se nadýchnout od běžných pracovních povinnosti, rutinních záležitostí. To je bezesporu velkou výhodou tohoto období.

číhá na vás vánoční stres_business success_rastislav zachar

 

Z mojí vlastní zkušenosti mohu vřele doporučit „vánoční plánování“. Pro mě to znamená nejít příliš do hloubky, do detailů, ale zůstat nad zmíněnou šachovnicí. Jen si sednout, nechat myšlenky běžet. Jak bude vypadat další rok? V práci, ve firmě jako celku, doma. Vytvořit si v hlavě či na papíře představu, vymalovat si ji, hrát si s ní a podle chuti se k ní mezi pohádkami vracet. A sedět si při tom v křesle, v oblíbeném svetru, na stolku nějaký ten lahodný nápoj. To k tomu prostě patří.

Někdy si ani neuvědomujeme, jak takovým vánočním plánováním děláme nesmírně užitečnou věc. Vytváříme v naší hlavě jasnou představu o budoucnosti, postupně se s ní sžíváme, dokážeme ji také ukázat svému okolí. A tvoříme ji v místě, kde je klid, pohoda.

Tato životně důležitá část plánování nám umožní pohled do budoucnosti; směr, kterým se můžeme vydat a začít od začátku nového roku dělat kroky k naplnění.
Pokud člověk nemá svůj sen, který si vytvořil, jediné co mu zůstává, je utěšovat se, že „není to zase tak špatné, někdo je na tom i hůře a vůbec, hlavně, že to nějak běží“.

Příjemný adventní čas,

Ing. Rastislav Zachar
majitel společnosti Business Success, spol. s r.o.