1. Úvod
  2. /
  3. Management blog
  4. /
  5. Jak zvýšit motivaci zaměstnanců...

Dostal jsem na jednom ze seminářů otázku, jak zvýšit motivaci zaměstnanců a manažerů. Na toto téma jsme hodně diskutovali i během přestávek. Společně jsme hledali odpovědi na to, jak toho skutečně dosáhnout. Na konci semináře mi účastníci řekli – chceme Vám říci, že jsme nabití a máme chuť dále fungovat, získali jsme opět motivaci a chuť do práce. Ale to hlavní je, přišli jsme na to, jak se to podařilo. Podařilo se to díky tomu, že nyní přesně víme, co a jak máme na svých postech vykonávat, získali jsme větší jistotu a díky tomu se nám naše chuť do práce vrátila.

V této myšlence je ukrytá jedna velká pravda, kterou stojí za to si neustále připomínat. Zvyšte kompetentnost, schopnosti lidí a automaticky zvýšíte jejich motivaci vykonávat danou práci. Všimněte si, kdy nás začne bavit lyžování nebo jakákoli jiná aktivita více? Když pocítíme, že jsme se v ní zlepšili.

Někdy se snažíme motivovat lidi ve firmách různými hrami, stanovenými cíli. A to je správné, hry a mety musí být. Ale někdy je velkým a nedoceňovaným skokem v motivaci a chuti zastávat svěřený prostor vzdělání a trénink daného člověka.

Přesné kroky, jak dosáhnout motivace sebe sama a svých lidí se dozvíte na semináři Vedení a motivace lidí.