1. Úvod
  2. /
  3. Management blog
  4. /
  5. Jak zvýšit ziskovost firmy?

Velmi často dnes slyšíme, že dosahovaní prosperity už není zdaleka tak jednoduché, jak tomu bývalo před pár lety. Trh je tvrdší, konkurence větší, marže nižší, lidé méně výkonní a neochotní, ekonomika stále klesá, apod.

Tyto a jiné faktory jsou do určité míry pravdivé. Podnikání už nebude nikdy takové, jaké bývalo.

Druhou stranou mince je to, že existuje velmi mnoho vnitřních faktorů, které mají na prosperitu skupiny ohromný vliv. Jejich důsledným používáním dokážete překonat ty vnější, o kterých se sice dá diskutovat, ale to je asi tak vše. Uvnitř firmy se můžeme bavit o tom, jak efektivněji definovat a sledovat práci každého jednoho člena skupiny, a to klidně až na úrovni hodin, můžeme se bavit o tom, jak efektivněji pracovat se stálými zákazníky či jak jednodušeji přilákat nové, jak zapojit zdroje od dodavatelů do propagace Vašich produktů, jak dokázat navýšení prodeje poté, co je zakázka uzavřená, jak, jak, jak…

Pokud máte zájem a chuť dostat Vaši firmu do podstatně vyšší efektivity množstvím malých opatření s velkým výsledným efektem, pusťte se s námi do toho! Máme pro Vás nachystaných 99 praktických tipů právě na oblast prosperity. Protože tvrdší externí faktory na trhu mají i svou výhodu. Kdo se do toho včas obuje, bude profitovat na úkor těch uplakaných.

Držím Vám palce!

Rastislav Zachar

Zaregistrujte se ZDARMA pro sérii 99 tipů, jak zvýšit ziskovost firmy.