1. Úvod
  2. /
  3. Nezařazené
  4. /
  5. Když děláte obchodníka…

Když děláte obchodníka_rastislav zachar_business successDostal jsem otázku, jak bych charakterizoval práci obchodníka v Business Success.

Pokud bych to měl říct pár slovy, řekl bych – velká výzva a dobrodružná cesta zároveň.

Proč? Pokud chce někdo prodat stůl, auto, počítač, může to zákazníkovi ukázat a on to může chytit do rukou, ohmatat si to. My v Business Success nenabízíme materiální věci. Nabízíme myšlenku práce na sobě, změnu kvality u jedince či firmy, což je určitě jiná, vyšší úroveň komunikace. Proto člověk, který chce u nás uspět, musí v sobě cítit určitou jiskru, chuť, víru v sebe samého. Možná to ještě neumí přesně pojmenovat a uchopit, ale ví, že něco v něm je a rád by to naplno rozvinul.

Druhý důvod, proč je práce obchodníka v Business Success dobrodružnou cestou je ten, že pokud chce někdo být skutečně kvalitním prodejcem a rádcem, musí být on sám hodně kompetentní. On sám musí být doslova hladový po tom, aby se učil nové věci a tento postoj k životu mu musí být přirozeně blízký. Naše skupina mu umožní efektivně studovat, ale čas a energii do toho musí vložit on sám. Nejednou ve svém volném čase, a do toho se nutit nedá. Nepřežije u nás člověk, který hledá v prvé řadě pohodlí, jistotu a klid, nejlépe ve velké firmě. Toto nejsou parametry těch, kteří mají výsadu pomáhat jiným.

Pro koho tedy práce v Business Success je?

Když se podívám na naše nejstabilnější kolegy, je pro lidi, kteří mají vnitřní pocit, že je v nich ukryté více, než ukazují ve své aktuální práci, a rádi by to předvedli. Je pro lidi, kterým když povíte, že by mohli aktivně pomáhat desítkám firem současně, tak jim zazáří oči. Je pro lidi, kteří už nehledají zaměstnání od – do, ale něco, kde cítí i jiný rozměr, smysl. Je pro lidi, kteří chtějí převzít zodpovědnost nejen za sebe, ale i za ostatní. Je pro lidi, kteří se nebojí učit nové věci a kteří umí vytrvat tak dlouho, dokud danou úlohu nezvládnou. Je pro lidi, kteří hledají etickou, produktivní a trénovanou skupinu, která chce, drží pohromadě, pomáhá si navzájem a pomáhá firmám okolo.

Pokud vás tyto řádky oslovily, prošli k vám, víte, o čem mluvím…

Ing. Rastislav Zachar

majitel společnosti Business Success, spol. s r.o.