1. Úvod
  2. /
  3. Nezařazené
  4. /
  5. Pět způsobů, jak mít...

Člověk nemusí být vzdělaným účetním či ekonomem na to, aby měl řízení svých financí pod dobrou kontrolou a byl v něm úspěšný. Na druhé straně i malé chyby v této oblasti nás mohou vytrestat hodně tvrdě. Zadlužená města a státy jsou dnes běžným jevem, ztrátové až krachující firmy či rodiny se staly běžnou součástí naší ekonomiky. Existuje ovšem mnoho úspěšných firem a jednotlivců, kteří jsou v oblasti prosperity dlouhodobě stabilní, dokonce i když prožívají právě těžší období svého života. Asi není těžké pochopit, že něco dělají jinak.

Zde je 5 tipů, kterých se ekonomicky úspěšní lidé vědomě nebo intuitivně drží a které vám v oblasti financí můžou pomoci k mnohem klidnějšímu životu.

 

Utrácejte své peníze podle plánu

Toto pravidlo musí být důsledně a moudře používáno o to víc, o co menší příjem jako skupina nebo jako jednotlivec máte. Pokud utrácíte peníze tak, jak je dostanete nebo abyste nimi hasili aktuální problém, nemáte žádný plán. Utratíte pár korun tady a pár korun tam, dokud vaše peníze nezmizí. Proto převezměte kontrolu a sepište plán finančních výdajů. Rozhodněte se předem, jak své peníze utratíte. Když své výdaje plánujete, děláte lepší finanční rozhodnutí.

 

Přestaňte ztrácet čas snahou získat peníze, aniž byste je vydělali

Nesázejte, nehrajte loterii ani se nepokoušejte podvádět ostatní. Taktéž nečekejte, až vaše jmění dorazí, až se na vás usměje štěstí, až další členové týmu zaberou anebo až pro vás někdo peníze uvolní. Tohle je úděl lidí, kteří na svých postech přestali nebo nedokážou tvořit. Vydělávejte starým spolehlivým způsobem. Poskytujte něco opravdu hodnotného a vyměňte to za peníze, které potřebujete. Tímhle způsobem si je zasloužíte a ještě budete na sebe pyšní.

 

Zvyšte svou produktivitu a zlepšujte kvalitu své práce

Pokud se například živíte stříháním, najděte způsoby, jak udělat vlasy svých zákazníků krásnější. Pokud opravujete pece a obvykle opravujete dvě za den, zjistěte, jak opravit tři pece za den, případně jak vám v tom mohou pomoci další lidé. Pokud pracujete v administrativě, udělejte více práce, zdokumentujte to a požádejte o zaslouženou odměnu. Produkujte více než je běžně zvykem a poskytujte lepší kvalitu, než je běžně očekáváno.

 

Nikdy neutrácejte více, než opravdu vyděláte

Solventnost ve skutečnosti není o výši vašich příjmů, ale o tom, jak s nimi naložíte. Je to v první řadě o velké disciplíně. Když se z tohoto hlediska podíváte na hospodaření mnohých firem či jednotlivců, žasnete. Kupují si spotřební věci, na které nemají vytvořené zdroje nebo platí za málo využité prostory či lidi, čím plýtvají energií budoucích období. Pokud však platíte za věci, které nepotřebujete, dřív nebo později budete muset začít prodávat věci, které potřebujete.

 

Dělejte ve financích neustálý a stabilní pokrok

Život není lokální sprint, život je dlouhodobý maraton. Proto svůj finanční pokrok sledujte a kontrolujte průběžně. Vytvořte si například graf znázorňující vaše celkové dluhy (jestliže je máte) a vytvořte si graf pro vaše celkové úspory. Pak se ujistěte, že vaše úspory rostou každý měsíc a vaše dluhy klesají každý měsíc, i když jen o trochu. Když víte, že svou finanční situaci neustále zlepšujete, máte ji pod kontrolou.

 

Přijďte si nastavit spravedlivé odměňování pro svou firmu na náš jedinečný workshop ODMĚŇOVÁNÍ PRAKTICKY!