1. Úvod
  2. /
  3. Management blog
  4. /
  5. Na každý problém existuje...

Potkáváte se jako šéf s nepřeberným množstvím složitých situací a problémů? Znáte ten pocit, kdy k vám do kanceláře vchází podřízený a vy už na první pohled vidíte, že přichází velmi složitý problém?

Vždy existuje řešení

Všimli jste si, že i na hodně složité problémy existuje nějaké řešení? Dokonce to často může být i docela jednoduché řešení. Jednoduché však neznamená hloupé. A jednoduché neznamená ani příjemné, snadné nebo laciné. Řešení ale existuje. Vždy. Akorát není vždy snadné, ať už pro šéfa nebo kohokoli jiného z týmu, udržet si nadhled a nenechat se zatáhnout do složitosti a bezvýchodnosti situace.

Samozřejmě, čím více se člověk nechá zatáhnout do problému, tím horší se mu situace zdá. Stejně jako když pozorujete hru a jako divák máte před sebou hřiště jako na dlani. Vidíte docela jasně jaké jsou možnosti a kudy by se dalo vykličkovat a dát gól? V zápalu boje přímo na hřišti to tak jasné být nemusí. A čím méně se daří góly dávat, tím horší se může situace zdát.

Nadhled – nezbytná součást manažera

Právě proto je důležité vylézt čas od času z firemního kolečka a podívat se na svou firmu, úsek nebo práci tak trochu „z dálky“. Získat si odstup od běžných problémů a podívat se na ně z trochu jiného úhlu. Může pomoci přečtení článku, vyslechnout zkušenosti někoho jiného, zajít na veletrh nebo na konferenci. Můžete si najít kurz nebo školení, kdo kromě nadhledu získáte i tip nebo inspiraci, jak se se svými problémy vypořádat.

Zejména v dnešní rychlé a náročné době je o to více důležité se dokázat vymanit z pracovního stereotypu a doslova si dobít baterky. Je dobré vědět, co funguje konkrétně vám a cíleně si takové akce naplánovat. Ať už jste šéf velké firmy, nebo šéfujete jenom sami sobě.

 

>>Vyzkoušejte třeba Motivační seminář pro vedoucí pracovníky,
který absolvovalo již více než deset tisíc účastníků<<