1. Úvod
  2. /
  3. Management blog
  4. /
  5. Jak změnit problémy v...

Být šťastnými a úspěšnými je to, po čem toužíme asi všichni. Možná proto se z obchodování se štěstím a úspěchem vytvořil dokonce průmysl. Vždyť kolik existuje knih, filmů a návodů na to, jak být šťastný a úspěšný?

 

Disciplína je základ

 

Moje zkušenost mi říká, že pokud chce být člověk v jakékoliv oblasti života úspěšný a následně i spokojený, musí na tom pracovat intenzivně a s disciplínou. Nejednou musí obětovat chvilkové potěšení a dělat věci, které ostatní nejsou ochotni udělat. Také musí snášet poznámky právě od těch, kdo se ho snaží zastavit. Úspěšní lidé, které znám, na svých cílech zkrátka tvrdě pracují. Netráví denně hodiny na internetu, protože na to nemají čas a ve finále ani chuť. Vstávají brzo ráno a jejich osobní činorodost v životě je jim bližší než kavárny a surfování po webových stránkách. Bez ohledu na to, že kvůli penězům už pracovat nemusí, dále naplno pracují a cítí se opravdu dobře.

Druhou stranou mince je, že aktuální situace ve světě přináší hodně nových výzev, kterým je třeba čelit. Nejen že hodně lidí okolo nás přestalo makat naplno, jsou lenivější a nechce se jim opustit své pohodlí, na které si poslední rok zvykli, ale také musíme zvládat i hodně věcí zvenku, které jsme doteď zvládat nemuseli (nestabilita cen, materiálů, zásobování či domlouvání dodacích termínů jsou dnes u mnohých z nás na denním pořádku).

 

Cesta existuje

 

Ano, život se někdy může stát rychlým, drsným, tvrdým a brutálním, ale tak to zkrátka je. Ale dobrou zprávou také je, že člověk si na sebe nikdy nepřitáhne větší problémy, než jaké je schopen zvládnout. Samozřejmě zadarmo to nebude a bude se muset snažit, aby to celé vyřešil a zvládl, ale cesta existuje. Proto moudré hledisko k tomu celému je, že nechceme snižovat míru žití, která se na nás aktuálně valí, ale chceme zvyšovat naši schopnost všechny překážky okolo nás zvládat.

 

S tím jsou spojené zajímavé otázky:

  • Jak se vůbec dívat na problémy, situace a výzvy v životě?
  • Jak si velmi přesně vydefinovat vlastní konkrétní strategii nebo postup vůči situaci, které člověk aktuálně čelí?
  • Jak hrát a vyhrát s kartami, které mám aktuálně v rukou (to je hodně důležité), i když na začátku to pro mě není vždy výhodná pozice?
  • Jak mít radost ze života a mít vše pod dobrou a promyšlenou kontrolou a netrápit se s problémy a situacemi, které se na mě valí?

 

Pokud Vás dané otázky oslovují, přijďte k nám na dynamický, letní, půldenní workshop Jak změnit problémy v motivující výzvy? plný emocí, který člověka rychle nakopne a odnese si nejen chuť dál naplno bojovat, ale hlavně si PRAKTICKY NACVIČÍ metodiku, jak se k životu a situacím v něm stavět tak, že ho to bude o hodně víc motivovat než válcovat.