1. Úvod
  2. /
  3. Management blog
  4. /
  5. Když se věci začnou...
Stalo se vám někdy, že jste se zúčastnili skvělého kurzu, přečetli si dobrý článek, shlédli inspirační video, načerpali spoustu nápadů na semináři nebo školení a pak jste tvrdě ztroskotali na pokusu teorii zavést do praxe?
Přitom se vám myšlenka třeba na zavedení systému při zaškolování nového člověka zdála naprosto jednoduchá a jasná.

Jenže nežijeme v ideálním světě. A i když jsme sami pevně přesvědčeni, že naše rozhodnutí je správné, stává se, že celý svět se najednou „spikne“ aby nám dokázal opak. V práci šéfa to většinou znamená, že narazí na odpor podřízených. A často to nemusí být ani odpor vědomý. Prostý postoj „tomu nerozumím, tak se tomu prostě radši vyhnu a nechám to být“ kolikrát stačí, aby si šéf s povzdechem uložil svou myšlenku na zavedení zaškolovacího systému, statistik nebo čehokoliv jiného „na později“.
Co s tím?
Prosaďte to.
Ano, zní to jednoduše.
když se věci začnou komplikovat_vlasta opelková_business success
Pravda je, že pokud potřebujete něco prosadit, kdekoli v životě nebo v práci, vaše vlastní jistota a přesvědčení zásadně zvyšují vaše šance na úspěch. Tam, kde VÍTE, kde si jste JISTÍ, skutečně JISTÍ, se kolikrát věci tak nějak „samy“ dějí. A na druhou stranu, čím více pochybností, tím více komplikací.
A jak zvýšit osobní jistotu? Jedna z funkčních cest je studium. Ideálně studium, které je kombinací dat (teorie) a praxe. Pokud si můžete nastudované, přijaté informace rovnou i „nacvičit“, vyzkoušet nebo alespoň si představit modelové situace, jsou rychleji „vaše“. Osobní zkušenost je prostě osobní zkušenost. A to, co je vaše, o čem jste přesvědčení, to je samo o sobě velkým pevným bodem pro vaši jistotu. A poslední plus – vy víte, že to funguje. Protože vám to funguje!
A ať už jde o práci nebo osobní život, mít jistotu a vědět, že něco funguje, je jeden ze základních kamenů integrity.
Chcete si vyzkoušet studium, které kombinuje teorii s praxí? Přijďte si nastudovat kurz ZÁKLADY VEDOUCÍHO PRACOVNÍKA,
aneb praktický doplněk k Motivačnímu semináři pro vedoucí pracovníky. 🙂