1. Úvod
  2. /
  3. Akce
  4. /
  5. Vliv rodinných vztahů na...

Na podzim pro vás opětovně připravujeme konferenci s podtitulem „Jak být šťastný v práci i v soukromí?“

Těšit se můžete na 3 spíkry a 6 témat.

Jedním z přednášejících není nikdo jiný než Martin Staněk, konzultant a trenér Business Success. Martin má v oblasti obchodování a budování vztahů více než 15 let zkušeností a na podzimní konferenci vystoupí s tématy „Partnerství a vliv rodinných vztahů na pracovní život“ a „Budování dlouhodobého vztahu s klienty“.

Pojďme Martina trochu vyzpovídat a podívat se na zoubek jednomu z témat.

Martine, co Tě přimělo k tomu, že sis na letošní konferenci připravil téma „Partnerství a vliv rodinných vztahů na pracovní život“?

Za 15 let pozorování na obchodních jednáních, ve firmách a na seminářích jsem zjistil, že velká chybovost, nízké prodeje, nedotažené věci, to vše souvisí s problémy v soukromí.

Viděl jsem, jak se lidé naplno vrhají na práci a osobní život potlačují na minimum. Někteří pak berou zaměstnání jen jako nutnost a opravdový život mají až po práci s rodinou. Ani jedno není správně. Je nutné nalézt rovnováhu.

Proč si myslíš, že tomu tak je? Proč si lidé nedokážou vytvořit rovnováhu mezi pracovním a osobním životem?

Dobrá otázka. Náš soukromý život se týká emocí a vztahů, tím pádem to na nás má větší vliv, dopad.

Samozřejmě, že i starosti v práci nás mohou trápit a je to závažné, ale pokud máme problém v rodině, tak se nás dotýká více, než nevyfakturované položky klientovi, nedodělaný zápis z obchodního jednání, nebo cokoli jiného.

Znamená to, že pokud si nemůžeme vytvořit fungující osobní život, tak nás to „doběhne“ i v práci?

Někoho ano, někoho ne. Znám pár, který se rozváděl, a nebylo to na nich téměř znát. Oba rozvod ustáli bez jakýchkoli emočních výjevů.

Většina z nás je skutečně silně ovlivněna tím, co se děje doma.

Co Ty osobně považuješ za největší problém dnešní doby, když se bavíme o vztazích, rodině a práci?

Za mě je to jednoznačně málo společných zážitků. Přestože se rodina sejde, tak spolu netráví čas. Nebál bych se říct, že internet rozdělit rodinu více než televize.

Každý sám za sebe, nebo v rodině by mi měl vyzkoušet následující cvičení:

Představte si, že slavíte devadesáté narozeniny a ohlížíte se za svým životem. Co chcete vidět? Je to porada, ocenění podnikatel roku, diskuse s klientem, noční vyplňování reportu? Nebo je to pohodové posezení s přáteli, výlet s rodinou, amatérský závod na horském kole, cestování? Co se stalo do dnešního dne, již neovlivníte, ale následující roky máte plně ve svých rukou.