1. Úvod
  2. /
  3. Management blog
  4. /
  5. Jak se dá splnit...

Když se vám nedaří dosáhnout toho, co chcete, tak to z pravidla není ten sensamotný, co vás položí na lopatky. Obvykle lidem spíše chybí zručnost v tom, jak přeměnit svoji vizi na čin.

Cíle jsou proto cíli, protože je to něco, co jsem zatím nedosáhl. Kdykoliv si vyhrnete rukávy, abyste dosáhli něčeho významnějšího, tak si můžete být jistí, že rychle narazíte na odpor a překážky.

Samozřejmě je i výběr vhodného cíle uměním a projevem zdravého rozumu (těžko se děvče stane primabalerínou velkého baletu, pokud právě podstoupilo amputaci končetiny nad kolenem…), ale obvykle to není samotný sen, který by způsoboval těžkosti.

Pokud někdo nezná základy plánování, když neovládá časem prověřené postupy, které umožňují dobře promyslet celý postup, když se nedokáže podívat na celý záměr ze všech úhlů pohledu, tak mu hrozí, že jeho sen se nikdy neuskuteční.

Na tomto blogu nás nyní čeká celý seriál, ve kterém si probereme přístupnou a pochopitelnou formou jednotlivé prvky plánování. Použije to šéf firmy, který se zaobírá strategií managementu, sportovec, který touží po úspěchu, i jakýkoliv jiný člověk, který žije svůj každodenní život.

Sledujte tento blog v nejbližších dnech a týdnech, dočkáte se více zajímavých odhalení.