1. Úvod
  2. /
  3. Marketing blog
  4. /
  5. Nový start – Jít...

Dnes je to až příliš obvyklé. Když už musí firma propouštět, o práci přijdou hlavně lidé po čtyřicítce či padesátce. Když přijímá zpět, hledá samé mladší. Nechci tvrdit, že mladí absolventi to mají jednoduché, ale zdá se mi, že jejich šance na zaměstnání jsou přece jenom větší.

Stalo se to i vám? Nevěšte hlavu, nestěžujte si na krizi a přemýšlejte realisticky. Málokdo má tolik zkušeností jako vy po letech praxe. Jakmile vás to, co jste dělali dodnes uživilo v zaměstnání, mělo by vás to uživit i ve vlastní firmě, když už budete dělat jen sami na sebe. Zažila jsem tuto situaci před pěti lety a zdálo se mi nemožné, že můj věk těsně po čtyřicítce, byl pro potenciální zaměstnavatele absolutně nezajímavý. Nezbylo mi nic jiného, něž nastartovat vlastní živnost a jediného, čeho dnes lituji je, že jsem to neudělala podstatně dříve.

Ne, neříkám, že je to lehké a všechno jde samo. Ale když se rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že množství konzultantů, samostatných účetních, personalistů, překladatelů, či jakýchkoliv jiných odborníků, jsou právě nově nastartovaní lidé ve středním věku, kteří nehodili flintu do žita. Velká většina lidí ovládá něco, co má pro jiné hodnotu a jsou za to ochotni zaplatit. Často je to diametrálně odlišné od původního zaměstnání, ale o to víc nás to může bavit. Úžasným způsobem k tomu pomáhá internet, ale to nejdůležitější je přece jen trocha odvahy a pozitivní přístup.

Tyto řádky věnuji všem svým přátelům, kterým držím palce a ze srdce jim přeji úspěch při překonávání překážek.