1. Úvod
  2. /
  3. Management blog
  4. /
  5. Úspěch je jen centimetr...
Měli byste vědět, že úspěch se nachází jen kousíček od vás. Je to jen centimetr, možná méně.
Nemluvíme o tom, jak daleko je konečný cíl, ten může být na míle daleko. Mluvíme o tom, jak daleko je další krok. Ten nebývá dále než centimetr či dva.
Staré čínské přísloví říká, že i nejdelší pouť se začíná prvním krokem. Je to pravda.
Není jedno, s kým budete po té cestě kráčet. Potřebujete kolem sebe dobré týmové hráče. Jedinec v dnešní době toho sám moc nezvládne. Je lepší se spojovat na cestě k dobrému cíli, ne se oddělovat. Sóloví hráči nevyhrávají. Cíl a směr a dobrý tým, to je to, co lidi spojuje.
Možná je dobré vědět, kam jdete. Možná to jen tušíte, ale víte, že děláte něco dobrého a užitečného pro všechny. Ale největší chybou je neudělat další krok. Celý život je o malých krocích. Až se jednou ohlédnete zpět, možná budete překvapení, jaký krátký čas představovaly klíčové momenty vašeho života. Ale v dané chvíli to mohly být malé kroky.
Krásně to ukázali tvůrci filmu On Any Given Sunday  ( v českém překladu Vítězové a poražení), kde Al Pacino mluví jako trenér, který v životě ztratil téměř všechno a přeci v něm dříme chuť bojovat dále. Je to řeč k hráčům před jejich nejdůležitějším zápasem jejich života. Připravil jsem vám k tomu slovenské titulky, aby tomu porozuměl každý.
Vychutnejte si to. Je to famózní herec, ve famózním tématu.
Podívejte se na to a udělejte rozhodující krok.
Který to je?
Vždy ten další, přátelé…..
Mimochodem i my v Business Success bojujeme centimetr po centimetru, aby naši klienti byli ještě úspěšnější. To je to, co děláme.