1. Úvod
  2. /
  3. Akce
  4. /
  5. Ze dna na vrchol

Míra štěstí v životě by se dala měřit několika způsoby. Jedním z nich je počet úspěchů v životě, splněných přání a cílů.

Platí také to, že co člověk, to jiné ambice, touhy a cíle. Co když jsou ale mé ambice příliš vysoké? Co když se chci stát například kosmonautem? Toužím snad mít velkou stavební firmu nebo si otevřít největší salón v republice? Ano, jsou to obrovské cíle a touhy. Osobně nevěřím, že cíle mohou být „příliš“ velké. Domnívám se, že člověk si vybírá cíle a touhy podle toho, jak je velký on sám. A vážně nemyslím velikost a výšku těla. 🙂 Mám na mysli míru jeho dosahu, jistoty, ochoty, aktivity, odvahy vzít na sebe zodpovědnost a mít v sobě tak trochu hravého ducha. To se hezky poslouchá, že? Ale sehnat peníze, schopné lidi, narazit na překážky, padnout na dno a zase znovu a znovu. Kdo to má vydržet? Jak? Co by nám mohlo pomoci mimo „Vydrž, nevzdávej to. Jdi do toho znovu. Pojď, to dáš.“

Já osobně se ráda nechávám inspirovat těmi, kteří v dané oblasti dosáhli úspěchu. Jsou to lidé, kteří mi mají co říct, motivují mě, nasměrují. Nejednou si tito lidé sáhli na dno, ale zase se vyšvihli na vrchol. Hledám inspiraci u těch, kteří nevěří na náhodu a na osud, ať už v dobrém či špatném. My sami můžeme určit to, jaká bude naše cesta, hra, život. My sami se můžeme rozhodnout, jestli něco dokážeme, jestli něco rozjedeme, zda se nevzdáme. Ale jen blázen by ignoroval inspiraci od jiných, kteří nám chtějí a mají co předat.

Nedávno jsem se zúčastnila konference, kde své myšlenky a zkušenosti předávalo hned několik velice úspěšných lidí. Téměř od všech zaznělo: buďte pokorní, nehrajte si na mistry světa, naslouchejte úspěšným, inspirujte se a nepřestávejte na sobě pracovat.

Některé zákony již byly sepsány, tak je nevytvářejme znovu. Pojďme věnovat naši energii do našich cest, her, podnikání a cílů. Inspirujme se u druhých, kteří už mnohé vyzkoušeli a chtějí se s námi podělit o své zkušenosti, co zažili na své cestě a jak se k tomu postavili.

Právě proto pořádáme podnikatelské setkání EXEC CLUB. Je to místo, kde nám úspěšní lidé předávají své zkušenosti, tipy a motivaci k úspěchu a ke snadnějšímu naplnění našich tužeb.