1. Úvod
  2. /
  3. Management blog
  4. /
  5. Nemusí to být nutně...

Asi každý šéf zná situaci, kdy se to na něj „navalí“. Mnoho problémů, větších či menších, nespočet rozhovorů, jednání a řešení s lidmi, které řídí. Snad nekonečná řada jednání s VIP klienty a dodavateli, které šéf prostě musí absolvovat a to nemluvíme o tom, když se „hodně daří“ a  přijde do toho i nečekaná událost, jako je reklamace u VIP odběratele a chtějí to řešit jenom se šéfem. Možná to znáte pod výrazem „jobovka“.

V takových týdnech pak už moc času a pozornosti na standardní práci šéfa, směrování firmy a roztáčení produkčních koleček nezbývá.

Ale možná to jsou právě tyto týdny, kdy šéf také zjistí, jak výkonnou má asistentku. Možná z minulosti znáte názor, že asistentka by měla být hlavně pěkná, ideálně blondýnka a měla by umět uvařit dobrou kávu. Možná to tak kdysi bylo, možná ne. Určitě je fajn, když je asistentka pěkná a dobrá káva se také hodí. Dnes ale musí být asistentka mnohem, ale mnohem víc. Pokud máte výbornou asistentku, určitě víte, že má cenu zlata.

V daném případě totiž skutečně není páté kolo u vozu. Ani někdo, kdo přivítá návštěvu a usadí ji do zasedací místnosti.

Výborná asistentka dokáže šéfovi skutečně pomoct. Nemusím asi zmiňovat, že špatná asistentka dokáže firmě a šéfovi život značně zkomplikovat.

Pokud má šéf bezvadnou asistentku, krizové období je pro něj mnohem jednodušší. Možná zrovna jako šéf máte v hlavě pár úkolů, které by klidně mohla zvládnout asistentka za vás. Možná víte o něčem, s čím by mohla pomoci a ušetřit vám nějaký čas, třeba na přípravu jednání s VIP klientem.

Jestli vás něco takového napadlo, nemějte obavu využít svou pravou ruku, kterou asistenti a asistentky právě jsou.

bezvadná asistentka_banner_vlasta opelková_business success

Napadají vás otázky typu…

  • Co by mělo být náplní práce mé asistentky?
  • Které činnosti bych měl jako šéf asistentce svěřit?
  • Má efektivita asistentky vliv na mou efektivitu?
  • Jsme společně výkonný tým nebo se navzájem brzdíme?

…pak vám vřele doporučuji…