1. Úvod
  2. /
  3. Management blog
  4. /
  5. Šéfování je řemeslo

Co čekáme od skutečně dobrého automechanika? Co chceme, aby takový člověk věděl, uměl, znal, abychom byli ochotní zanechat v jeho rukou vlastní auto?

Určitě by měl své práci rozumět. A to na mnohem vyšší úrovni, než že teoreticky ví, která část motoru k čemu slouží. Určitě by měl vědět, jak která součástka funguje, kdy ji vyměnit, jak ji opravit… Měl by přesně vědět, který nástroj, které nářadí použít, aby opravil nebo vyladil vše potřebné.

A podobně je to i s vedoucím pracovníkem. I pro vedení lidí existují různé nástroje. Velmi přesně definované. Každý šéf je může použít a zřejmě i používá, ať už vědomě nebo intuitivně. Pravda je, že čím přesněji známe své nástroje, jak přesněji a šikovněji je dokážeme používat, tak rychleji a efektivněji můžeme dosáhnout požadovaných výsledků. Bez ohledu na to, zda jste automechanik nebo šéf mezinárodní společnosti. Znát svoje nástroje a umět je používat, to je jedna ze základních podmínek úspěchu.

Jak ale získám „maturitu“ ve vedení lidí, jaké nástroje si potřebuji osvojit, abych byl skutečně dobrý šéf? Nechte se inspirovat na Motivačním semináři pro vedoucí pracovníky!

Vlasta Opelková
výkonná ředitelka Business Success, spol. s r.o.