1. Úvod
  2. /
  3. Management blog
  4. /
  5. Šéfování – zlatá práce

Šéfování? No to je zlatá práce! Šéf se vozí v drahém autě, má obrovskou kancelář s nejmodernějším vybavením, k ruce dvě asistentky, co řekne, to se musí udělat a k tomu má peněz, že neví co s nimi. To bych šel klidně dělat taky.

Už jste to někdy slyšeli?

Já ano. A bohužel to vůbec není výjimečný pohled na šéfa.
Co už ale v tomto úhlu pohledu nenajdete, je to, co vše musí šéf zvládnout. Kolik času, práce a úsilí je za tím, že může od firmy mít to drahé auto a velkou kancelář.
Kdo si někdy vyzkoušel vést skupinu lidí, jak se říká na vlastní kůži, asi ví, že to není zcela jednoduché.
Většinou nikoho nezajímá, jakým způsobem šéf dokáže, že firma funguje, že jsou zakázky, že je na výplaty a případně i na levnější auta pro „normální lidi“, že klienti a zákazníci neodcházejí, že kvalita služeb nebo výrobků neklesá… Je to přece jeho práce. To se od něj očekává automaticky.
Ano. Je to jeho práce.
A je to spousta práce.
A to i pro šéfa, který ví, jak od svých lidí rychle dostat to, co potřebuje. Jak rychle vědět, kde ve firmě to funguje skvěle, a kde naopak je potřeba zasáhnout a zvládnout nějaký problém.
I proto si myslím, že je pro každého šéfa důležité, alespoň čas od času vyskočit z roztočených koleček firmy a zapracovat sám na sobě.
motivacni-seminar-pro-vedouci-pracovniky_business-success_03
Inspirovat se, dobít baterky, potkat se možná s dalšími „šéfy“, kteří mají naprosté pochopení pro to, co práce šéfa obnáší.
A hlavně – oprášit nebo možná i objevit nástroje, které šéf může použít, aby jeho firma a jeho lidé fungovali ještě lépe. Aby rychle viděl, co se kde ve firmě děje a dokázal být sám o sobě lepší ve své práci.