1. Úvod
  2. /
  3. Reference
  4. /
  5. Pavel Pubec
Pavel Pubec

Pavel Pubec

zakladatel společnosti REALITNÍ KANCELÁŘ PUBEC s.r.o.

V Plzni 29. června 2018

Na semináři Profesionální majitel firmy v roce 2008 jsem si uvědomil, jaký je obrovský rozdíl v práci majitele firmy a tím, kdo firmu řídí, tj. ředitelem. Až do té doby jsem dělal obojí a dost jsem se v tom tzv. „mydlil“. Na základě nových informací jsem tedy učinil zásadní krok a dne 2. dubna 2008 jsem odstoupil z funkce ředitele firmy a stal se „pouze“ zástupcem majitelů.

Nebylo to lehké, ale bylo to správné rozhodnutí.

Ředitelkou firmy jsem jmenoval Ing. Mgr. Michaelu Džupinovou. Tento krok byl počátek generační výměny. Získal jsem prostor pro náročnější činnost v obchodě s nemovitostmi, pro developerské projekty. Vybudovali jsme infrastrukturu pro celkem 232 stavebních parcel a postavili jsme několik rodinných domů k prodeji. Byla to velmi náročná, ale krásná práce. Při realizaci těchto projektů jsem spolupracoval s dcerou Mgr. Šárkou Pubcovou.

Na začátku roku 2018 jsem jako každoročně vyhodnocoval plnění osobních i firemních cílů za rok 2017 a zamýšlel se nad cíli novými na rok 2018. Někde jsem se dočetl, že Baťa prohlásil, že řídící funkce ve firmě by neměli zastávat lidé starší 68 let. Jednoduše jsem si tak spočítal, že dle tohoto pravidla přesluhuji již 3 roky a dospěl jsem k názoru, že je čas udělat v generační výměně další krok.

A tak jsem učinil další zásadní rozhodnutí. Dne 2. dubna 2018 jsem jmenoval zástupcem majitelů svoji dceru Šárku. Ve firmě pracuje od svých 17 let. Začala ještě na gymnáziu jako uklízečka, o prázdninách jako brigádnice na recepci, poté jako právnička v právním oddělení.

Zástupce majitelů určuje strategické i krátkodobé cíle firmy, obsazuje klíčové pozice ve firmě, vytváří organizační systém a know-how firmy, testuje nové projekty, dává firmě identitu, značku a jméno. Velice úzce musí spolupracovat s ředitelem firmy, ale být na blízku i všem pracovníkům.

 

Velice nám odborně pomohla spolupráce s Business Success, jmenovitě s panem Zacharem.

Tato spolupráce trvá již od roku 1995. Bylo to hodně práce – vytvořit fungující firmu, organizační řád, systém spolupráce, pracovní náplně jednotlivých pozic, vzdělávání lidí, ekonomiku, marketing, systém odměňování. Ale stálo to za to!

 

Pavel Pubec
zakladatel společnosti

REALITNÍ KANCELÁŘ PUBEC s.r.o.
Šafaříkovy sady 5
301 00 Plzeň