1. Úvod
  2. /
  3. Reference
  4. /
  5. PhDr. Ladislava Šlajchová
PhDr. Ladislava Šlajchová

PhDr. Ladislava Šlajchová

NIDV Plzeň

Byznys a školství? Mohou mít něco společného? Minimálně v případě BUSINESS SUCCESS – ANO.

Před časem jsem byla pozvána na obchodní snídani v Plzni, kde jsem se poznala s panem Kepkou, ředitelem pro vztahy s veřejností Business Success, spol. s r.o. Po vzájemném představení našich organizací, které oba zastupujeme, byl jenom krůček k tomu, abychom našli možnost spolupráce.

Pracuji v Národním institutu pro další vzdělávání, který se primárně stará o profesní rozvoj ředitelů a učitelů škol, a docela ráda zkouším nové věci. Mimo jiné také organizuji společné snídaně, a to speciálně pro ředitele škol, jejichž cílem je prostřednictvím zajímavého hosta z prostředí mimo školství získávat jiné pohledy, názory, zkušenosti… Pan Kepka přijal mé pozvání a svým vystoupením na téma „Šéf oblíbený, nebo úspěšný“ zaujal všechny přítomné natolik, že jsme spolu téměř na místě dohodli seminář pro management škol.

Tentokrát se jeho lektorování ujal přímo majitel společnosti Business Success, pan Ing. Rastislav Zachar. Hlavní linkou vzdělávacího programu byla práce manažera s motivací pracovníků. Ředitelé měli možnost vyslechnout rady a „triky“ úspěšného byznysmena. Často ve školství říkáme, že to, co nám předkládají lidé mimo školství, „u nás určitě nejde použít, protože my máme úplně jiné podmínky, práci…“. Ovšem pan Zachar nás dokázal přesvědčit o tom, že opak je pravdou.

Jako garantka vzdělávacího programu jsem samozřejmě měla trochu obavy, jak všechno dopadne. Ale výsledek potvrdil moje pozitivní očekávání. Ředitelé ocenili erudovanost lektora, jeho otevřenost, jeho schopnost ukázat teorii na konkrétním příkladu z praxe. Konstatovali, že mnohé postupy by šlo v jejich praxi použít a že je také použijí. Skupina účastníků nebyla tak aktivní, jako jindy, ale já vím proč. Všichni už si v hlavě skládali plány, co udělají s tím, co právě slyší.

Vážený pane Zachare, Vážený pane Kepko, děkuji Vám!

Děkuji za Vaši profesionalitu, vstřícnost i příjemné jednání.

PhDr. Ladislava Šlajchová, PhD.

NIDV Plzeň

Čermákova 18
301 00 Plzeň
tel: 377 473 608

NIDV_reference business success_rastislav zachar