1. Úvod
  2. /
  3. Reference
  4. /
  5. Vít Krčmář
Vít Krčmář

Vít Krčmář

jednatel Promoteri.eu

Jsem jednatelem agentury Promoteri.eu a tak je mým denním chlebem setkávání se s lidmi, jejich vedení, dále nutnost vést obchodní setkání a prezentace. Proto byl komunikační kurz jedním z těch pro mě nejzajímavějších a tak jsem na něj nastupoval s velkým očekáváním. Když jsme začali, teorie byla jen okrajová a rychle jsme začali cvičit pod vedením Martina Staňka, který je i mým nejoblíbenějším lektorem.

Cvičení mi první den přišla jednoduchá až fádní, ale až druhý den jsem začal rozumět tomu, co jsme v nich vlastně trénovali. Spíše jsem plnil zadání, než opravdu porozuměl jádru a jaké jsou ty nejbanálnější součásti komunikace, jako je 100% pozornost na toho, kdo k vám mluví a nastavení sebe sama, být připraven na cokoli, co přijde. Každé další cvičení byl už jen bonus a řada nových dovedností, které standardně denně využívám, ale až během cvičení jsem jim plně porozuměl.

Dnes je dokážu řídit a pracovat s nimi tak, jak je vhodné, přestože mě velký kus práce ještě čeká. Hned první dny po kurzu jsem měl pocit, jakoby se mě nálada a lidem kolem mě zlepšila. Nabyl jsem dojmu, že se na mě kolegové dívají jinak, lépe, raději se mnou řeší problémy a postupy. Zlepšila se mi nálada a odpadla i velká část stresu, která plynula z problémů v týmu. Doma pak přepínám pozornost opět na ženu, což jsem dříve také moc nedělal. A i když mi teď při každém rozhovoru, který se nevyvíjí tak,jak by si přála, připomíná, že jsem byl na komunikačním kurzu, já zase opravdu slyším, co mi říká a náš společný čas a hodnotnější. Přestože umíme řešit diferenciální rovnice, navrhovat atomové elektrárny a stavět kilometrové budova, něco tak všedního jako je komunikace neovládáme, v mém případě ani po 30 letech života.

A právě proto tento kurz považuji za jeden z nejdůležitějších a mohu ho každému vřele doporučit.

 

Vít Krčmář
jednatel společnosti
PROMOTERI.EU s.r.o.